HABER /  GÜNCEL

Haydar Baş kimdir aslen nereli? Eşi ve çocukları...

BTP Lideri Haydar Baş mal varlığına tedbir kararı ile gündeme oturdu. Aslen Trabzonlu olan Haydar Baş'ın eşinin ismi Ayşe Baş. Meltem TV ile Mesaj TV'nin de sahibi olan Haydar Baş'ın biyografisi.

Bağımsız Türkiye Partisi'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş siyaset arenasında 'İş, aş, Haydar Baş' sloganı ile hatırlanıyor. Renkli kampanyaları ile bilinen Haydar Baş'ın özel hayatı da hayli ilgi çekici. Daha önce hakkında çok eşli olduğuna dair iddialar çıkan Haydar Baş'ın eşinin ismi Ayşe Baş...

Haydar Baş kimdir aslen nereli? : Haydar Baş, 28 Ocak 1947 tarihinde Trabzon‘da doğdu. Aslen Akçaabatlı. Annesinin adı Ayşe, babasının ası Hasan Baş’tır. Perihan ve sevim adında kardeşleri vardır. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon‘da yaptı. Kayseri‘deki Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1970 yılında mezun olmuştur.

Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Haydar Baş, halen Doğu Dilleri ve Edebiyatlarını Araştırma Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim üyesi.

Haydar Baş, Mefkureci Öğretmenler Derneği’nin Trabzon Şubesi Başkanlığını yaptı. Beş yıl Devlet Liselerinde, iki yıl Ticaret Liselerinde ve İmam Hatip Liselerinde olmak üzere yedi öğretim yılı öğretmenlik yaptı.

Şirketleri : Haydar Baş, kendinir araştırmacı, yazar, işadamı, sanayici ve tüccar olarak tanımlıyor. “BAŞ” Şirketler Grubu, BAŞ Çelik Fabrikaları, BAŞ Ticaret A.Ş. ve BAŞ Isı Sanayi şirketinin sahibi. Haydar Baş, Meltem TV, Mesaj TV, Yeni Mesaj Gazetesi, İcmal, Öğüt ve Mesaj dergilerinin de sahibi. Özel Meltem okulları da Haydar Baş'a ait.

5 dil biliyor: Haydar Baş, Türkçeden başka Fransızca, Arapça, Farsça ve Azerice bilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Polis bile şoke oldu! Banyodaki ipi çektikçe...
50 bin konutun satışı için düğmeye basıldı
DGS sonuçları açıklanıyor ÖSYM sınav sonuç bilgisi
Türkiye Uzay Ajansı'yla ilgili önemli açıklama
Paul Walker hayranları heyecanlı: 9 Ağustos'ta gösterimde
Resulayn'ın altındaki tünel sistemi ilçeyi kapsıyor! Örümcek ağı Türkiye'ye kadar uzanıyor
Yorumlar 6 yorum