YAZARLAR

Hayatla Beraber Tatil

TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde düzenlenen 17.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünya ülkeleri ve ülkemizin farklı bölgelerinden gelen katılımcıları İstanbul da, barışın ve dostluğun merkezinde buluşturdu.

Merhabalar,

TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde düzenlenen 17.DoğuAkdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünya ülkeleri ve ülkemizin farklı bölgelerinden gelenkatılımcıları İstanbul da, barışın ve dostluğun merkezindebuluşturdu.

  

 Turizm profesyonelleri, ülkemizin önde gelen otelve tur operatörleri fuara büyük bir ilgi gösterdi. Bu yıl ki EMITToldukça hareketli geçti.

Arjantin’den Tango, Küba’dan Salsa

EMITT fuarında tatil, eğlence ve müzik dolu anlar yaşanıldı.Turizmin davetkar sesinde konuk ülke Arjantin tango rüzgarlarıestirirken, Küba müzikleri ve dansları da büyük ilgi gördü. Adeta şölen havasında geçen birbirinden ilginç renkli karelerinyaşanıldığı bir fuardı. Mehterden Karadeniz kemençelerine, Türkkahvemizden lokuma padişahların şerbeti demir hindiye her şeytatilcilerin beğenisine sunuldu. Bende sizler için turizminprofesyonelleri ile bir araya gelerek onlardan çeşitli bilgileraldım, sohbetler yaptım.

  

Crystal Otelleri CEO’su UmmanÇetinbaş’tan her şey dahil tatile bizim otellerimizdemutluluk dahil bir anlayışla 2013 yılında tatilcileri ağırlamanınheyecanı içerisinde olduklarını ifade etti. Otellerinde dışarıdanaldıkları eğlence showları ile tatilcilere keyifli, eğlence dolubir tatil geçirteceklerini söyledi.

  

Titanic Otelleri Genel Koordinatörü GökhanÖzbatır, ise erken rezervasyon döneminde tatilcilerinkendilerini tercih etmelerinin büyük avantajlar sağlayacağını, yazaylarında büyük doluluk oranları yaşanılan Antalya’da yer bulamamasıkıntısının da bu şekilde ortadan kalkacağını ifade etti.“Titanic Otellerinin her geçen gün farklıbölgelerde ve İstanbul’da açtığı otellerle Türk otelciğinin önemlimarkası olma gururunu yaşıyoruz” dedi.

  

Türk Otelciliğinin genç ve yakışıklı ismi, fuarın adetaJönüydü

Titanic Deluxe Belek Otel müdürü Tafil GürbüzBildik,  Belek’te tatilcilerle buluşacak olan veDeluxe otelciliği yaşatacak bir otelcilik anlayışıyla gümbür gümbürgeliyoruz derken, genç Türk otel yöneticilerinin dünyada örnekgösterilecek başarılara imza atacağından emin olduğunu ifadeederken adeta gözleri parlıyordu. “Kalbimizin temizliğiniprofesyonellik ve iş dinamiği ile birleştirdik, sürekli kendimizigeliştiriyoruz güvenimiz ve inancımız çok çok güçlü bu yaztatilinde de Titanic Deluxe Belek tatilcilerinvazgeçilmez oteli olacaktır. Deluxe hizmet anlayışı farkını bizimleyaşayın” dedi.

Alkoçlar Turizm Başkanı Erol Turanlıoğlu“herkesin tatiline talibiz”. “Alkoçlarolarak Türkiye genelinde gerek otellerimiz, gerekse tur operatörümarkamız Ritmo Tur” ile tatilcilerinhizmetindeyiz.

Silence İstanbul Hotel Convention CenterGenel Müdürü Birol Kaymas, şehir otelciliğinintecrübe ve birikim gerektirdiğini, otelcilikteki 45 yıllıkdeneyimini İstanbul’da açacakları yeni otellerindeki iddialı hizmetanlayışıyla göstereceğini belirtti.

  

Taba Luxury Suites Otel Yönetim Kurulu Başkanı TuranArslan İstanbul’a yepyeni bir otelcilik anlayışıylaaçtıkları otellerine gösterilen ilgiden son derece mutluolduklarını, gayret, istek ve azimle çıktıkları yolda iki binliyıllardaki hayalini Gayrettepe’de tatilcilerle buluşturmanınonurunu yaşadıklarını ifade etti.

  

Setur İç Turizm Direktörü Serhat Günay;Türkiye’nin tatil için çok yönlü oluşu, farklı bölge vedestinasyonların tatilciler tarafından tercih edilmesine sebepolduğunu, bu yaz Antalya’da Kemer’in Belek’e göre daha hareketliolabileceğini, tatilcilerin tatil rezervasyonlarında güvenilir,doğru ve bilinçli tatil ve otel tercihleri suna bilecek seyahatacentelerini tercih etmelerinin önemini vurguladı.  

Mustafa Gençay, otelcilik sektöründeki deneyimlerinigenç turizmcilerle paylaştı

Calista Luxury Resort Satış Pazarlama Direktörü MustafaGençay, “2013 yılında da çok özel sürprizlerle Luxuryotelcilik anlayışını devam ettireceklerini, A’La Carte Allİnclusive konseptleriyle üst düzey misafir memnuniyetisağladıklarını belirtti.

EMITT Fuarında da Mustafa Gençay dikkatleri üzerineçeken isim olmayı başardı.

  

 EHA GROUP Yönetim Kurulu Başkan Vekili EzgicanAydoğan; “Nashira Resort & SPA ve Nashira Park KonyaaltıAntalya’da güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz. Mustafa Gençay’ınfikirleri bizim için çok değerli, onun desteği daha iyi olmak içinbize öncülük ediyor” dedi.

  

Vera Hotels & Resort Genel Koordinatörü Ali Osman Erbaş,EMITT 2013 en iyi çıkış yapan acenta standı ödülünü alan Tatilstilstandını ziyaret ederek, Tatilstil İcra Kurulu Başkanı Nadir Uzunve Genel Müdür Murat Bayındır ile fuarı değerlendirdi ve hayırlıolsun dileklerini belirtti.

Fuarda dostlar bir araya gelirken yeni tanışmalar, karşılıklıkartvizit alışverişi dikkatleri çekti.

EMITT’te yaşanılanları kısaca sizlerle de paylaşmak istedim.

  

Bu hafta ATV Avrupa ekranlarında 12:00-14:00 arasındaHayatla Beraber Programında özel EMITT bölümüyle de sizlerlebirlikte olacağım.

Tatil tadında kalın.

Yorumlar