YAZARLAR

Hayatla Beraber

UNESCO tarafından 17/Aralık/ 1994 tarihinde dünya miras listesine alanına ve ülkemizin kendine özgü mimarisiyle tüm dünyada örnek gösterilen konaklarıyla Safranbolu her mevsim ayrı bir güzel.

 Merhabalar,

Bu hafta müze kentimiz Safranbolu’daydım.Hayatla Beraber Safranbolu televizyon programınınçekimleri için gittiğim, UNESCO tarafından 17Aralık 1994 tarihinde dünya miras listesine alınan ve ülkemizinkendine özgü mimarisiyle tüm dünyada örnek gösterilen konaklarıylaSafranbolu, her mevsim ayrı bir güzel.

  

Taşa ve ahşaba mühürlü kentte, sadeliğin içerisinde soylulukdiye ifade edilen konakları ve otantik dokusuyla her defasında ayrıbir heyecan, ayrı bir hasretle kendisini özleten bu kentin, Arnavutkaldırımlı taş sokaklarında, çarşılarında dolaşırken her defasındageçmişi, bugünü ve geleceği düşündürüyor. 

  

Özellikle dünyanın dört bir yanında ülkemizi özleyerek yaşayanvatandaşlarımız için Anadolu’nun sıcaklığını, memleket hasretiniadeta çeşmelerinde zaman akan bu kenti sizlere buluşturmak oldukçaanlamlı ve özeldi.

   

Hayatla Beraber Safranbolu programını izlemek için linketıklaya bilirsiniz.

 

Çocuklarından yaşlı insanlarının manalı bakışlarına kadar birçokayrıntı da, Safranından lokumuna, konaklarından doğalgüzelliklerine, lokum tadında bir ziyaretti.  Safranboluhalkının göstermiş olduğu duyarlılık, emek ve özveri ileselamlarını getirdim sizlere.

  

Ülkemizi adım adım gezmeye, yazmaya, izletmeye, Allah sağlıksıhhat verdikçe sizlerle buluşturmaya devam edeceğim, karıncakararınca gönlümüzce…

Tatil tadında kalın 

Yorumlar