HABER /  GÜNCEL

Hande Fırat'ın MİT Basın Danışmanı Nuh Yılmaz ile tuhaf diyaloğu

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile MİT Basın Danışmanı Nuh Yılmaz arasında ilginç bir diyalog yaşanıyor. Hande Fırat, köprü kapatıldıktan sonra Nuh Yılmaz'ı arıyor bakın Yılmaz ona ne diyor?

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugün kaleme aldığı ’15 Temmuz gecesi farkına varamadığım çok tuhaf bir ayrıntı’ başlıklı yazısında MİT basın danışmanı Nuh Yılmaz ile Gazeteci Hande Fırat’ın 15 Temmuz günü gerçekleştirdiği telefon görüşmesini yazdı.

Özkök’ün yazısının ilgili kısmı şöyle: 

"Hande Fırat 15 Temmuz gecesi saat tam 22.10.39’da editörü ile konuşuyor. Sonra Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü’yü arıyor ama ulaşamıyor.

Ondan sonra, yani 22.10’dan bir süre sonra, MİT Basın Danışmanı Nuh Yılmaz’ı arıyor. Şimdi aralarında geçen şu konuşmaya çok dikkat.

- HANDE FIRAT: “Selam Nuh ne oluyor?” 

- NUH YILMAZ: “Ne ne oluyor?”

- HANDE FIRAT: “Garip bir hareketlilik…”

- NUH YILMAZ: “Haberim yok.”

- HANDE FIRAT: “İyi de asker, polisin silahını almış. Güvenilir kaynaklarım hareketlilik var diyor.”

- NUH YILMAZ: “Bakıp arıyorum hemen seni.”

Aynı dakikalarda o binanın bodrum katında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e, asansördeyken eşinden telefon geliyor. Eşi ona Boğaz Köprüsü’nün kesildiğini, darbe söylentisi olduğu haberleri geldiğini söylüyor.

Bürokratın eşi öğrenmiş. Gazeteci öğrenmiş. Gazetecinin kaynakları öğrenmiş. Ama MİT “Haberimiz yok” diyor… Ama nasıl oluyorsa bu arkadaş, üç-beş saat sonra “Darbe püskürtüldü” diye açıklama yapıyor."

ÖNCEKİ HABERLER
Uzman çavuş aracında intihar etti
Rezervasyon yaptırmayan sokakta kalabilir
Bakan Canikli, Kuveyt Başbakan Yardımcısı el Sabah ile görüştü
Türkiye-Almanya arasında flaş Adil Öksüz görüşmesi
Sürat teknesinde yakalandılar bakın asıl amaçları neymiş
Eskişehir Konya hızlı tren bilet fiyatları güncel TCDD fiyat listesi
Yorumlar 3 yorum