HABER /  GÜNCEL

Hakkında soruşturma açılan Mansur Yavaş'ın avukatından ilk açıklama!

Hakkında soruşturma açılan CHP Ankara Adayı Mansur Yavaş'ın avukatı "Abuk sabuk suçlamalar yapıyorlar. Bilgisayar Yavaş'a ait değil" diye konuştu.

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında "müstehcen görüntü bulundurmak" ve "suçu yetkiliye bildirmemek" suçlamasıyla soruşturma açıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Yavaş'ın avukatı Bülent Yücetürk "Anketlerde önde gözüken bir aday için abuk sabuk suçlamalar yapıyorlar. Bilgisayar Yavaş'a ait değil" açıklaması yaptı.

Mansur Yavaş'ın avukatı Bülent Yücetürk'ün açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Kesgin'in arkadaşı tarafından Mansur Yavaş'a verildi"

İktidar medyasının iftirasına dayandırdığı Necmettin Kesgin'in çocuklara yönelik cinsel istismar görüntüsü bulundurmaktan davası vardır. Kesgin tarafından yargılama dosyasından kurtulmak için savcılığa dilekçe verildi. Bu bilgisayar Kesgin'in arkadaşı tarafından Mansur Yavaş'a verildi. Abuk sabuk bir suç duyurusu. Bu kişinin kimliği belirtilince saygın bu kişi konuma getirilmeye çalışılıyor.

"IP kaydı önemlidir"

Sanık Kesgin, çocuk cinsel istismarından yargılandığı savunmayı suç duyurusu olarak savcılığa sunmuştur. Bir IP kaydı önemlidir. Bu dosyada sanığa ait mail adresi ile çocuklara yönelik görüntülerine erişim sağlanmıştır. Hakimler baskı altına alındığı için adil yargılanma hakkı tamamen ihlal edildi. Bir suçlu kurtarılmaya çalışılıyor. Seçimi iyi götüren, anketler önde gözüken bir kişiyi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.

"Silinmiş bölgede ve bunu bilirkişi bulabiliyor"

Burada da hakkında istismardan yargılanan bir şahsın bilgisayarı değilmiş gibi davranıyorlar. Bu bilgisayar aslında birçok şeyi çözen bir şey. Bu bilgisayar olmasa sahtecilik de ortaya çıkamayacaktı. Bu bilgisayara dayanarak ve ona ait olduğuna hükmederek ceza verildi. Bu bilgisayar Mansur Yavaş'a teslim edildiğinde içinde bir şey olup olmadığı bilinmiyor ki. Silinmiş bölgede ve bunu bilirkişi bulabiliyor.

"O tarihte bilgisayar yavaş'a ait değil"

2011 yılına ait görüntüler olduğu tespit edilmiş, o tarihte bilgisayar Yavaş'ta da değil ki... Ben insanlara biraz vicdan ve insaf diyorum. Adam her yoluyla kriminal bir insan. Böyle bir adama dayanarak, Yavaş sabıkası olmayan bir kişi."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul son seçim anketi geldi sonuçlar çok tartışılacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ankapark ne zaman açılıyor saat kaçta?
Binali Yıldırım'dan '24 saat toplu ulaşım' sözü
Ozan Kabak: Şenol Güneş'in çıkardığı yıldızlardan biri olurum
Mardin'den sıcak çatışma! Çöken sığınağın altında kaldılar
Binali Yıldırım diğer partilerin stantlarına da selam verdi!
Osman Gazi kimdir çocukları kaç tane oğlu Orhan'a vasiyeti
Yorumlar 4 yorum