BIST 1.376
DOLAR 8,12
EURO 9,80
ALTIN 462,97
HABER /  GÜNCEL

Haftasonu açık olacak yerler neresi Bakanlık liste yayınlandı

Koronavirüs vakalarının artmasının ardından yeni yasaklar bugünden itibaren hayata geçirildi. Haftasonu 2 gün sokağa çıkma yasağı yeniden başladı. Peki haftasonu açık olacak yerler neresi, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler haftasonu açık mı?

Abone ol

Ülkemizde koronavirüs vakalarının son bir ayda 3 katına çıkmasının ardından yeni ve daha sıkı yasaklar dün akşam Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Buna göre sokağa çıkma yasağı yeniden başladı. Cuma akşamı saat 21.00'de başlayacak olan sokağa çıkma yasağı pazartesi saat 05.00'e kadar devam edecek. Peki haftasonu açık olacak yerler neresi olacak? Bakkal, market, manav, kuruyemişçiler saat kaça kadar açık olacak?

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Hafta sonu açık olacak işletmeler

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00­ ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç, vatandaşlar, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

Vatandaşlar, ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecekler. Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak

ÖNCEKİ HABERLER
Almanya'dan Türkiye'ye 'Osman Kavala' çağrısı serbest bırakın
Merkez Bankası net rezervleri 2003 seviyesinde! Reuters duyurdu
Sputnik V aşısı olan 20 kişi koronavirüse yakalandı
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Destek yok yasak var
50 yıllık biyoloji problemi yapay zeka sayesinde çözüldü
BioNTech Kovid-19 aşısı için Avrupa İlaç Ajansına 'koşullu onay' başvurusu yaptı
İstanbul'da kamu sektörüne mesai düzenlemesi! Vali Yerlikaya duyurdu
İstanbul'da kasımda yıllık enflasyon yüzde 14.07 olarak gerçekleşti
İYİ Partili Bahadır Erdem hiç mi utanmadınız? Nerde sizin milliyetçiliğiniz?
Unicredit 2020 büyüme tahminini revize etti: Türkiye pozitif büyüyecek
Yorumlar