HABER /  GÜNCEL

Gülen darbe mesajını bu yazıyla vermiş! İşte şifreli mesaj

Fethullah Gülen'in 12 Eylül darbesi arefesinde Sızıntı dergisindeki olay yazının 2016 şubat ayında yeniden paylaşılması, darbe talimatının şifresi olarak okundu.

Zaman gazetesi yazarı Abdullah Aymaz'ın geçtiğimiz şubat ayındaki köşesinde, Gülen'in 12 Eylül darbesi öncesi Sızıntı'daki sözlerini paylaştığı yazı yeniden gündemde.

Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Aymaz, 5 ay ay önceki köşesinde, Fethullah Gülen'in Sızıntı dergisinde yazdığı yazıyı paylaşıp, sonuna "Şimdi de 36 sene sonra, diyorum ki: Yusuflara müjdeler olsun!.." yazması tartışılmıştı. Yazının birçok yerinde askeri darbe imasında bulunuluyor.

Aymaz, Fethullah Gülen'in Haziran 1980'de yazdığı "Nevbahar mesajı" başlıklı yazısını aynen köşesine taşımıştı.

DİKENLİKTE GÜLLERİMİZ GÜLÜMSEMEYE BAŞLADI

Yazıda "Mabed, mekteb ve kışlada letaif, derinliğince bir uykudan uyananlar gibi gerine gerine, esneye esneye de olsa silkinip kendine gelmektedir. Sanki tozu dumana katarak gelen biri var, müjdesini sağa sola mesajlar halinde tebliğ edip geçiyor; bahar müjdesi kulağına üflenmiş bülbüllerin, cırcır böceklerinin mukaddes vazifelerini durup dinlenme bilinmez bir şevkle eda etmeleri gibi..." ifadeleri dikkat çekerken, "Kapısında duramadığımız kalelerin içinde nutukhanlarımızın sadasını işitiyoruz. Andeliblerimiz sanki maristanda şakıyor. Ayak basamadığımız dikenlikte güllerimiz gülümsemeye başladı" satırları yer alıyor.

KIŞLADAKİ DEFNEDEN HABER ALIYORUZ

"Siz hiç kış uykusundan kalkanları gördünüz mü?" sorusunu soran Gülen'in "Haberini kâh kırdaki bir çiçekten, kâh dehlizdeki bir çiğdemden, kâh kışladaki bir defneden, kâh mektebteki bir gülden bir nergizden kâh hastanedeki bir papatyadan alıyoruz" yanıtını vermesi dikkat çekiyor. Aymaz, Gülen'in yazısını yayınladıktan sonra "Şimdi de 36 sene sonra, diyorum ki: Yusuflara müjdeler olsun!.." mesajını yazdı.

36 YIL SONRA MESAJ

Zira 12 Eylül arefesinde yazılan ve darbeyi adeta haber veren yazının  paylaşılması Erdoğan'a bir mesaj olarak algılanmıştı. Olay yazının üzerinden 5 ay sonra yaşanan kanlı darbe girişimi tartışmayı alevlendirecek gibi.

ÖNCEKİ HABERLER
AB'den Türkiye'ye kötü haber! Bu yıl içinde...
Yunanistan'a kaçan darbeciler bakın kim çıktı!
Polis Başbakanlığın etrafını sardı kimliklere el konuldu
Acıbadem'de şehit edilen muhtar bakın kimin akrabası çıktı!
Başbakanlık'ta büyük operasyon! Kimliklere el konuldu
AÖF kayıt yenileme ücretleri 2019 ne kadar harç parası hangi bankaya ödenecek?
Yorumlar 10 yorum