BIST 1.084
DOLAR 7,37
EURO 8,73
ALTIN 462,50
HABER /  GÜNCEL

Google Earth Topbaş'ı yalanladı!

Mustafa Latif Topbaş, Urla’daki villaların arazisini 35 yıl önce aldığını ve aynı yıl inşaata başladıklarını ifade etmişti. Ancak Google Earth görüntüleri öyle demiyor.

Abone ol

25 Aralık soruşturmasında adı geçen işadamı Mustafa Latif Topbaş, Urla’daki villaların arazisini 35 yıl önce aldığını ve aynı yıl inşaata başladıklarını ifade etmişti. Ancak Gazeteport'un Google Earth görüntülerine dayanarak yayınladığı 1 yıl önceki görüntülerde arazi üzerinde inşaat görünmüyor.

:

İşadamı Mustafa Latif Topbaş'ın Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Urla'da Hazine arazisine villa yaptığı ileri sürülmüştü. Başbakan Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen ses kayıtları da ortaya çıkmıştı. Latif Topbaş da dün yaptığı açıklamada söz konusu arazisinin 34 yıl önce alındığını ve aynı yıl her biri 80 metrekareyi geçmeyen 20-22 yazlık ev yaptığını söylemişti.

Ancak Google Earth'den bakıldığında 1 yıl önceki görüntülerde arazide hiçbir yapılaşmanın olmadığı görülüyor.

139228432533520.jpg

LATİF TOPBAŞ: 35 YIL ÖNCE...

Urla’da Başbakan Tayyip Erdoğan ’a ait olduğu ileri sürülen villalarla ilgili işadamı Mustafa Latif Topbaş dün yaptığı açıklamada, "Sözkonusu arazi 34 yıl önce 7 arkadaşımla birlikte satın alınmıştır. Aynı yıl başladığımız inşaatlar zaman içinde gelişen biçimde bugün bölgedeki köy yapılaşması çerçevesinde kendimiz, çocuklarımız ve çalışanlarımız için yaptırdığımız her biri 80 metrekareyi geçmeyen 20-22 yazlık ev, cami ve hayvan barınaklarından oluşmaktadır. Bundan yaklaşık 15 yıl sonra evlerimizin bulunduğu alan tıpkı komşu köy arazileri gibi 1. derecede tabii sit alanı olarak ilan edilince, buna itiraz şeklinde verdiğimiz tepkiler, bölgedeki köylü komşularımızın tepkilerinden farksızdır. Nitekim bölgenin sit derecelendirmesine köyden komşularımız bizden önce itiraz etmiş ve sonuç da almışlardır." demişti.

lop.jpg

DİNLEMEYE TAKILDILAR


İzmir Urla'da 1. derece sit alanı olan bir araziye Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla villalar yapıldığı ileri sürülmüştü. Konuyla iligli Başbakan Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, Kültür Bakanı Ömer Çelik ve işadamı Latif Topbaş 'a ait olduğu öne sürülen ses kayıtları ortaya çıkmıştı.

top10.jpg

ÖNCEKİ HABERLER
Facebook'a girdi diye taşlanarak öldürüldü
'Milli irade işadamının küfrü mü oluyor?'
Kur'an kutsal kitap değildir! Olay sözler
Boğaz köprüsü üzerinde şaşırtan görüntü!
Hindistan: Cep telefonunu beş farklı kullanma şekli
1. nakil ne demek MEB lise 1. nakil sonuçları ne zaman?
Yorumlar 163 yorum