YAZARLAR

Gökyüzünde Tatil

Yaz ve kış tatillerinde gidilen bölge ve konaklanılan otellerde; kayak, snowboard, Kitesurf, wakeboard, su kayağı, windsurf gibi ekstrem sporlar, rafting ve su sporları tatil anlayışında spor, eğlence, keşif, adrenalin ve heyecan keyifli bir tatil kişini

Merhabalar,

Yaz ve kış tatillerinde gidilen bölge ve konaklanılanotellerde; kayak, snowboard, Kitesurf,  wakeboard, su kayağı,windsurf gibi ekstrem sporlar, rafting ve su sporları tatilanlayışında spor, eğlence, keşif, adrenalin ve heyecan keyifli birtatil kişinin tercihine göre tatilde eğlenirken dinlenmeninalternatifleri olarak karşımıza çıkıyor.

  

Bende 2012 yaz sezonu Club Marco Polo  Personel Gala Gecesi davetlisi olarak bu oteldeki anlamlı geceye onurkonuğu olarak katılmanın onur ve heyecanını duydum. Geceyle ilgiliayrıntıları da sizlerle paylaşacağım.

  

Ama öncesinde paraşütle gökyüzünde tatil başkadır dedirtenkeyifli bir uçuş gerçekleştirdim. Marco Polo Su Sporlarının 20yıllık deneyimli ismi Abdullah Kocabıyık ve ekibiSunshine Water Sport's olarak bu deneyimi sizlerlepaylaşmam için seferber oldu.

  

Bütün hazırlıklarımız tamamlandıktan sonra sahilde doğu vebatı istasyonlarını büyük bir dikkatle kontrol eden Club MarcoPolo’nun cankurtaranı Halil İbrahim Aydın’ıngözetiminde güvenli bir şekilde denize açıldım.

  

Kolumdaki el kamerasıyla da gökyüzünden Kemer’ingüzelliklerini çekme şansım oldu. Güneşli ve güzel bir günde, tatlıbir heyecanla artık gökyüzündeydim.

  

Masmavi bir deniz, tekneler, yelkenliler, su sporlarıyapan tatilciler ilk gözlemlerimdi.

  

Gökyüzünde deniz de, doğa da ayrı güzeldi. Bir tarafımdaAntik Likya bölgesinin Çıralı Ulupınar, Olimpos, Adrasan, Tahtalıgibi bakir alanları, diğer tarafımdaysa; Antik Pamfilya bölgesi,Toroslar, Phaselis, Çamyuva ve Kemer ‘in sahil şeridi tümgörkemiyle gözlerimdeydi.

  

Biran 2365 metrede sanki Akdeniz Sedirlerine dokunurcasınamuhteşem bir manzarayla Türkiye-İsviçre ortaklığı ile turizmekazandırılan teleferik yolcuğu aklımdan geçti. Olimpos Koyu,Ceneviz Koyu, Adrasan Koyu, Maden Koyu, Phaselis Koyunda doğa iledenizin buluştuğu koylarda yüzebilmek ya da Musa Dağı, Tahtalı Dağıve Olimpos Beydağları eteklerinde patika yürüyüş yollarındaolmak…

  

Mitolojiye Meydan OkuyanYanartaş

Chimera’nın Çığlığı

Biran daldım mitolojik bir efsaneydi hayalimde canlanan.Likya Ülkesinin durdurulamaz belası, söndürülemez alevlerin korkulurüyası, Aslan kafalı, keçi ve yılan vücutlu Chimera  Ejderhasıtüm Likya ülkesinin korkulu rüyası olmuşta krallardan, krallarakendi ölüm fermanıyla gönderilen Bellerophon ceza için son rövanşıolmuş, Pegasus isimli kanatlı atıyla Olimpos Dağının dokunulmazejderhasını tam Çıralı Yanartaş’ın zirvesinde mızraklayaraköldürmüş ama alevleri Yanartaş’ta hiç söndürülememiş. TıpkıAnadolu’ da hiç sönmeyen ateşin sonsuzluğa karıştığı tüm dünyanınilgi odağı turizm cenneti Türkiye’miz gibi.

    

Yavaş yavaş gökyüzü semalarından Club Marco Polo’ya doğruinişe geçtiğimde hummalı bir hazırlık ve heyecan vardı.

  

Ayaklarımı bastığım kumsalda denizin kıyısında bana elsallayan bir çocuk ve tatilcilerin sempatik tavırları bu keyiflidakikalara daha da bir anlam kattı. Gökyüzünde tatil bir başkadır,denemenizi tavsiye ederim.

Tatil Tadında Kalın.

Yorumlar