HABER /  GÜNCEL

Göçük anı saniye saniye kamerada!

Kahramanmaraş'taki termik santralde meydana gelen göçük saniye saniye kameralara kaydedildi.

Kahramanmaraş'ta 9 kişinin milyonlarca metreküp toprağın altında kaldığı göçük ametör kamera tarafından kaydedildi. 13 dakikalık görüntülere korku ve panik de yansıyor.

Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'ndeki Çöllolar Kömür Sahası'nda meydana gelen göçük bir işçi tarafından saniye saniye görüntülendi.Afşin-Elbistan B Termik santrali'nin kömür sahasında 10 Şubat 2011 Perşembe günü meydana gelen ve 1 kişinin ölümü 9 kişininde toprak altına kalmasıyla sonuçlanan göçük anının ikinci bir cep telefonu görüntüsü ortaya çıktı.

Sahada çalışan bir işçi tarafından cep telefonuna kaydedilen görüntülerde facianın büyüklüğü gözler önüne seriliyor. İşçi, cep telefonuyle sahayı çekerken birden toprak hareketleniyor ve göçük başlıyor.

Göçük sırasında yüksek bir yerde bulunan işçi, görüntüleri çekerken aşağıdaki arkadaşlarına 'Toprak uçuyor' diye bağırıyor. Toprak birden büyük bir gürültüyle kayarken, ortalık tozla kaplanıyor. Göçük faciasını saniye saniye görüntüleyen işçi, iş makineleri ve kamyonların toprak altında kaldığını, göçen kısmın Çoğulhan Nizamiyesi'ne kadar ilerlediğini söylüyor.

İşçi göçük anını görüntülerken bir yandanda olayı anlatıyor. Kömür sahasında meydana gelen yaşanan facia işçinin sesine yansırken göçük yaklaşık 13 dakika sürüyor. İlk başta büyük toprak parçalarının kaydığı göçük 13 dakika boyunca devam ediyor.

AMBULANS GERİ DÖNÜYOR

Göçüğün başlamasından birkaç dakika sonra sahayı işleten Park Teknik firmasına ait ambulans, işçilerin yaralanmış olduğunu düşünerek hemen göçüğün olduğu yere doğru hızla gidiyor.

Ambulans biraz ilerledikten sonra göçüğün ilerleyerek devam etmesi yüzünden geri dönüyor.

1 İŞÇİ ÖLDÜ,9 İŞÇİ KAYIP

Göçükte 1 işçi hayatını kaybetmiş, 2'si mühendis 9 kişi de toprak altında kalmıştı. Bugün göçüğün 5. günü ve 9 kişi halen toprak altından çıkarılamadı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yemen'de protestolar büyüyor
İşte Mehmet Haberal'ın kaldığı oda
Milli Gazete'nin başına o geçti
Gelmeselerdi ilk öleni yiyecektik!
Sevgililer Günü'nde böyle yıkıldı (video)
Ankara İstanbul hızlı tren fiyatları kaç para TCDD yeni fiyatları
Yorumlar 1 yorum