BIST 9.722
DOLAR 32,55
EURO 34,84
ALTIN 2.431,93
HABER /  DÜNYA

Gezi Parkı eyleminde gerginlik

Rize’de, KESK’in aldığı grev kararını desteklemek ve Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla düzenlenen gösteride arbede çıktı. <br/>C...

Abone ol

Rize’de, KESK’in aldığı grev kararını desteklemek ve Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla düzenlenen gösteride arbede çıktı.
Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen gösteri sakin başladı. Eyleme katılanlar eylemlerine başlamadan önce okunan ezanın bitmesini ve meydanda bulunan Şeyh Camisi’nde kılınan öğle namazının bitmesini beklediler. Gösteriye KESK’e bağlı Eğitim-Sen üyeleri ve Derelerin Kardeşliği Platformu üyeleri katılırken, hükümetin aleyhinde açılan döviz ve sloganların ardından 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısı ile toplu olarak ıslık çalındı. Konuşmalar sırasında dışarıdan gösteriye müdahaleler oldu. Müdahale bazı göstericiler ile vatandaş arasında tartışmalar yaşandı. Gösterinin tamamlanmasının ardından sendika üyeleri aynı meydanda bulunan sendika binasına gitmek isterken, bir grubun sözlü ve fiili saldırısı ile karşılaştılar. Kısa süreli bir kovalamaca ve arbede yaşandı. Göstericiler sendika binası, bir hastane ve bazı iş yerlerine sığındı. Polis sendika binasının çevresinde güvenlik tedbirleri aldı. Polisin müdahalesi ile kızgın grup sendika binası ve çevresinden uzaklaştırıldı.
(İHA)