HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Geri sayım başladı! Blue Origin uzay turizmi için tarih verdi

Amerikan uzay ve havacılık şirketi Blue Origin'in, New Shepard aracıyla yörünge altı ticari uçuşlara gelecek yıl başlayacağı bildirildi. 

Geri sayım başladı! Blue Origin uzay turizmi için tarih verdi

Space.com'un haberine göre, Blue Origin'in Başkan Yardımcısı Rob Meyerson, Amazon İnternet Hizmetleri Sektörü Zirves'nde New Shepard aracına ilişkin gelişmeler hakkında bilgi verdi. 

2019'DA BİLETLER SATILMAYA BAŞLAYACAK: Aracın, Teksas'ın batısında deneme sahasındaki uçuşunun videosunu izlettiren Meyerson, New Shepard ile yörünge altına yolcu taşımaya yakında başlamayı planladıklarını ve 2019'da ticari uçuşların biletlerini satışa sunmayı ümit ettiklerini söyledi. Meyerson biletlerin öngörülen fiyatları konusunda ise açıklama yapmadı. 

Uzay yolculuğu düzenlemek amacıyla kurulan bir diğer şirket Virgin Galactic, bu uçuşlar için ön satış yapmaya başlamıştı. Şirketin bugüne kadar yörünge altı uçuş için depozit yatıran en az 700 müşterisi bulunuyor. 

Yörünge altı uçuşlarda, yerden binlerce kilometre yüksekliğe çıkılması ve yolculara birkaç dakikalığına yer çekimsiz ortam sunulması planlanıyor. 

Yorumlar