BIST 1.466
DOLAR 7,44
EURO 9,02
ALTIN 420,37
MEDYA

Gazi Üniversitesi Dekanı Orhan Acar ifşası! Kızlar videosu ile istifa etti

ANKARA Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, kameranın açık olduğunu unutunca skandala imza attı. Dekan Acar, gerçekleştirdiği video konferans görüşmesi sırasında öğrencilerin isimleri okunurken "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" dedi. Rezillik medyaya yansıyınca da Acar istifa etti.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar'ın yayında olduğunu unuttuğu anlardaki konuşması sosyal medyada gündem oldu. Orhan Acar, video konferansta olduğunu ve kameranın açık olduğunu hesap etmeyerek, öğrencilerin isimlerini okuduğu sırada "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" dedi.

Odadakiler uyardı: Sizi takip ediyor olmasınlar

Odadaki başka bir kişi tarafından "Sizi takip ediyor olmasınlar" diye uyarılan Acar, kontrol edip "Sesim de gidiyor" dedi. Odadaki kişinin "Öğrenciler bu dediklerini duyarlar" demesi üzerine ise sessizliğe bürünen Acar, daha sonra kameraya bakarak "Yandık ha" diyerek gülümsedi.

Üniversite açıkladı: İstifa etti soruşturma açıldı

Gazi Üniversitesi, Prof. Dr. Orhan Acar'ın video konferans sırasında kameranın açık olduğunu unutarak "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" sözlerinin ardından istifa ettiğini duyurdu. Gazi Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar'ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir" denildi.

Sitene Ekle
Yorumlar 67 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
ABD'de spor salonları açılsın eylemi
Sedat Peker'den, Hanımağa için şok iddia! Öldürüp suçu bana atacaklar
Kenan İmirzalıoğlu'ndan babalık itirafı! 'Bir baba adayı olarak...'
Kovid-19 hastası alkışlarla yoğun bakımdan normal odaya alındı
Amasya’da ilginç kaza güvenlik kamerasında
14 yaş altı çocuklar 40 gün sonra ilk defa sokağa çıktı
Artvin'de şaşkına çeviren olay! Ayı polis merkezi önünden koşarak geçince...
Sağlık çalışanlarının ‘Covid’ şarkısı beğeni yağmuruna tutuldu
Bodrum'da Yılmaz Özdil'in kaçak villasının yıkım işlemi başladı
Fenerbahçe'nin yeni transferi İsmail Yüksek