BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,46
ALTIN 455,41
HABER /  GÜNCEL

Furkan Vakfı'nın kapısına kilit vuruldu

Furkan Vakfı'nın Ankara Sincan'daki temsilcilikleri mühürlendi. Furkan Vakfı bir süredir AK Parti karşıtı söylemlerle gündeme geliyordu.

Abone ol

Furkan Vakfı'nın Ankara Sincan temsilciliği mühürlendi.

Daha önce konferanslarının engellendiğini ve afişlerinin zabıtalar tarafından toplatıldığı ileri sürülen Furkan Vakfı, Sincan temsilciliklerinin mühürlendiğini duyurdu.

Vakfın sitesinden yapılan açıklamada, Kur'an eğitimi verilen temsilciliklerinin "jet hızıyla" mühürlendiği belirtilerek "Muhafazakar söylemlerle yola çıkıp seçmenlerin oylarını alan Ak parti, artık tanınamaz halde" ifadeleri kullanıldı.

Siteden yapılan açıklama şöyle:

"Devletin içine sızdırılan bir paralel cemaat yüzünden, bütün İslami çalışmalara "potansiyel paralel" gözü ile bakan ve "etkin mücadele" edeceğini söyleyen AKP harekete geçti ve Ankara-Sincan’da Kuran dersi verdiği için FURKAN İLİM VE HİZMET DERNEĞİ SİNCAN TEMSİLCİLİĞİ’ni kapattı!

Sebep ise; Kuran-ı Kerim dersinin veriliyor olması!

Yıllardır aynı eğitim programını uygulayan Furkan Vakfı, her zamanki gibi Kuran-ı Kerim dersi veriyor, insanlara Allah azze ve celle’nin kitabını öğretiyordu.

Dernekler müdürlüğü görevlilerinin "Vakfı teftiş etme" bahanesiyle "durumun uygunsuz" olduğunu söylemesi ve bundan dolayı "temsilciliğin kapatılacağını" tebliğ etmeleri ve jet hızıyla bu kararı Valilikten onaylatmaları ertesi gün de Temsilciliği mühürlemeleri, akıllara baskı dönemlerinde yapılanları getirdi."

Temsilciliğin mühürlenmesine tepki gösteren birçok cemaat mensubu vakfın önünde toplandı.

SAVAŞTAN KAÇAN ŞEREFSİZDİR!

Furkan Grubu'nun lideri Alparslan Kuytul, bir süre önce konferanslarının AK Parti tarafından engellendiğini ileri sürerek, "Eğer AKP bize savaş açtıysa savaştan kaçan şerefsizdir. Eğer geri adam atarsak Allah belamızı versin" demişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da dev operasyon 229 gözaltı
Darbeci Sisi'yi bitirecek ses kaydı!
2015 Genel Seçimi anketi GENAR sonuçları
Meteoroloji hava durumu uyarı önce fırtına sonra kar geliyor
2 yaşındaki çocuğa tecavüz iddiası
AVM'lere nasıl girilecek HES kodu ile kaç kişi girecek?
Yorumlar 7 yorum