HABER /  GÜNCEL

Furkan Vakfı'na kayyum atandı!

ADANA 'da kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un gözaltına alındığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na kayyum atandı. Furkan Vakfı'na düzenlenen operasyonda Alparslan Kuytul ile yönetici ve sorumluların aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alınmıştı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik 30 Ocak Salı günü düzenlenen operasyonda vakfın kurucusu Alparslan Kuytul ile yönetici ve sorumluların aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alınmıştı.

Kuytul ile birlikte öteki şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürürken, Adana Asliye Hukuk Mahkemesince Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na kayyum atandı.

GEÇİCİ OLARAK MEN EDİLMİŞTİ: Adana Valiliği de önceki gün Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın faaliyetlerinin geçici olarak men edildiğini açıklamıştı.

AFRİN HAREKATINA KARŞI MESAJLAR

Vakfın genel merkezi, yöneticilerin evleri ve vakfa bağlı kuruluşlarda polislerin araması devam ediyor. Vakfın ve Kuytul'un sosyal medya hesabından bir süredir Türkiye'nin Afrin'e yapmış olduğu "Zeytin Dalı Harekatı'na karşı çıktığı görülmüştü.

Furkancılar gövde gösterisi yaptı! Şok mesajlar

Alparslan Kuytul kimdir nereli ne söylemişti

ÖNCEKİ HABERLER
Dev kanal kapanıyor! İşte duygusal veda mesajı
Üst düzey YPG'li teröristten ABD açıklaması
TTB yöneticisi 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı
Öğle namazında beni Fethullah Gülen'e götürdüler ve...
Devlet sırları ikinci el dükkanda satıldı
Doğa Koleji kimin oldu yeni sahibi üniversite sahibi çıktı
Yorumlar 10 yorum