BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49
HABER /  GÜNCEL

Fuat Oktay'dan son dakika e-Devlet açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, milyonlarca vatandaşın işlemlerini dijital ortamdan yapmasını sağlayan e-Devlet, turkiye.gov.tr sistemini 41 milyon kişinin kullandığını açıkladı.

Abone ol

Bugün itibarıyla su, doğalgaz, elektrik, telekom abonelikleri ile ilgili işlemler, e-Devlet sistemi ile entegre edilerek vatandaşa erişim kolaylığı sağlandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Oktay "e-Devlet sistemi 41 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Bugünden itibaren tüm abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek." açıklamasında bulundu.

Ayrıca abonelikler e-devlet üzerinden sonlandırılabilecek. e-Devlet üzerinden abonelik işlemi yapamayan vatandaşlar ise şube ve abonelik bayilerine giderek işlemlerini yüz yüze yapmaya devam edecek.

ABONELİK İPTALİ DE ARTIK KOLAYLAŞIYOR: Proje ile vatandaşların abonelik işlemleri için şubelere gitmesinin önüne geçecek. Sistem, vatandaşların abonelik işlemlerini internet üzerinden iptal etmelerini mümkün kılacak. İşlemleri şubelerden yapmaya devam etmek isteyen vatandaşlar bu şekilde işlem yapmaya devam edebilecek.

Dijital Dönüşüm Ofisi de uygulamanın bugün itibarıyla başladığı internet sitesinden duyurulmuştu. Açıklama şöyle: "Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrik, doğal gaz, su ve Türk Telekom aboneliklerini e-devlet üzerinden yapabilecekler”

BÜROKRASİ BİTİYOR: 2019 sonuna kadar e-Devlet entegrasyon çalışmalarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda tamamlanması da planlanıyor. e-Devlet üzerinden işlem yapmak için PTT ofislerinden şifre alınması gerekiyor. e-Devlet ile bürokrasinin sıfıra inmesi amaçlanıyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Güneşin tadını çıkarın 2 gün sürecek kar geliyor! Sıcaklık çok düşecek Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe Jan Vesely'nin sözleşmesini uzattı
Hıdırellez 2019 ne zaman hangi ayda neler yapılır?
Xiaomi Mi 9 daha tanıtılmadan rekor kırdı!
Hera Aslan kaç yaşında aslen nereli Hera Aslan kimdir
Breaking Bad filmi Netflix'te mi yayınlanacak?
Cuma günü yapılacak dualar hangisi ne zaman okunur?
Yorumlar