BIST 1.321
DOLAR 8,01
EURO 9,51
ALTIN 464,75

Güneşin tadını çıkarın 2 gün sürecek kar geliyor! Sıcaklık çok düşecek

Meteorolojinin haftalık hava durumu tahminine göre İstanbul, Bursa, Balıkesir, Kocaeli başta olmak üzere batıdaki illeri etkileyecek kar yağışı ve soğuklar geliyor.

Yeni haftanın hava durumu tahmini kar ve yağmur uyarısıyla geldi. Hafta içinde mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık yaşanacak. Ancak buna kanmayın. Zira meteorolojinin tahminine göre arkası kar ve yağmur olacak. İlk etapta Marmara ve Ege bölgesindeki illeri etkileyecek olan kar yağışı hava sıcaklığını da düşürecek. 8 derecelik bir sıcaklık düşüşü olacak. İşte kar uyarısıyla gelen yeni hava durumu tahmini:

40 SANTİM KAR YAĞACAK : Meteorolojinin sitesinde bugün öğleden sonrası için bir alarm bulunuyor. Doğu Karadeniz’de başlayan kar yağışının, Rize ve Artvin çevrelerinin 800 m üzeri rakımlı yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı bilgisi verildi. Kar yağışının 40 santimden fazla birikinti yaratacağı belirtlirken buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgar ve tipinin hayatı etkileyeceği duyuruldu. 

Ankara hava durumu tahmini 5 günlük meteoroloji raporu

İKİ GÜN SÜRECEK
Kar yağışı cumartesi günü marmara, iç ege, batı karadeniz ile  iç anadolunun kuzey kesimlerini etkileyecek. Pazar günü ise bu bölgelere doğu anadolu illeri de dahil olacak. İşte soğuk ve kar yağışının etkileyeceği illerin 5 günlük hava durumu tahminleri: