BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  MEDYA

Flash TV spikerinden canlı yayında görülmemiş protesto!

Flash TV Ana Haber Bülteni sunucusu Mustafa Yenigün, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a tepki göstermek amacıyla canlı yayında elektrik faturasını yaktı.

Abone ol

Flash TV Ana Haber Bülteni sunucusu Mustafa Yenigün, canlı yayında tepkisini ilginç bir şekilde gösterdi.

Canlı yayında elektrik faturasu yakan Yenigün, tepkisini bu eylemle ortaya koydu.

69 LİRALIK ELEKTRİK KULLANIMINA 130 LİRA FATURA

Yenigün, dün akşamki ana haberde milyonlarca vatandaşın yüksek elektrik faturalarını ödeyememekten şikayet ettiğini belirterek, ilginç bir eyleme imza attı. 280 liralık elektrik kullanımına 540 lira fatura gelmesini eleştiren Yenigün, komşusu olan bakkalın elektrik faturasını canlı yayında gösterdi. Sunucu, bakkala 69 liralık elektrik kullanımı için 130 lira fatura geldiğini ifade etti.

FATURAYI ATEŞE VERDİ

Elinde tuttuğu faturayı gösteren Yenigün, "Ben buradan çiçeği burnunda Enerji Bakanı Berat Albayrak'a seslenmek istiyorum. Sayın Albayrak; bakın abartmıyorum, milyonlarca insan şu günlerde gelen elektrik faturalarına isyan ediyor. Bu isyanın bir göstergesi olarak ben bakkal Muzaffer abinin elektrik faturasını ateşe vereceğim. Buyrun." dedikten sonra faturayı elindeki çakmakla yaktı.

"MİLLET KENDİNİ ATEŞE VERECEK"

Yenigün, bu sırada, "Şu faturadan çıkan dumandaki mesajı lütfen ama lütfen biri size ulaştırsın. Yoksa yazın bir kenara, bırakın fatura yakmayı millet kendini ateşe verecek." ifadelerini kullandı.

Sunucunun bu eylemi sosyal medyada günün en çok konuşulan ve paylaşılan videoları arasına girdi.