BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  EKONOMİ

Flaş gelişme: Dev şirketin varlıklarına el konuldu!

İngiltere'de Londra mahkemesinin, Ukraynalı doğalgaz şirketi Naftogaz'ın lehine sonuçlanan tahkim kararı sonrasında Rus enerji şirketi Gazprom'un İngiltere ve Galler’deki varlıklarına el koyduğu bildirildi.

Abone ol

Naftogaz'dan yapılan açıklamada, Stockholm Uluslararası Tahkim Mahkemesi tarafından Ukraynalı şirkete tazminat ödemesine karar verilen Gazprom'un İngiltere ve Galler’deki varlıklarına el konulduğu belirtildi.

Gazprom’un ayrıca İngiltere ve Galler’de değeri 50 bin doların üzerindeki varlıklarına yönelik bir listeyi de mahkemeye sunacağının kaydedildiği açıklamada, Gazprom’un mahkeme kararını uygulamaması halinde cezai yaptırıma maruz kalabileceği ifade edildi.

Merkezi Stockholm'de bulunan Uluslararası Tahkim Mahkemesi bir süre önce verdiği kararda, Gazprom ve Naftogaz arasındaki davayı Ukraynalı şirket lehine sonuçlandırmıştı. Gazprom'un Ukrayna'ya doğalgaz sevkiyatıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmediğine hükmeden mahkeme, Gazprom'un Naftogaz'a 2,56 milyar dolar ödeme yapması yönünde karar vermişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Leyla Aydemir olayı son durum ne kim kaçırdı yeni detaylar...
25 Haziran resmi tatil mi kimler pazartesi günü idari izinli?
Dolar gergin başladı! 19 Haziran dolar euro fiyatı
Başkan Türel Esnafı dinledi
Özgü Namal ekranlara geri dönüyor!
'Bunu kimse bilmiyor' deyip ilk kez açıkladı: Kılıçdaroğlu'nu...
EBA kurs kayıt yapma girişi yaz kursu kayıt tarihi ne zaman?
YSK'dan flaş karar! Seçim günü kapalı olacak
ATM'ye giren fareler 9 milyon TL'yi yedi!
25 Haziran öğretmenlere tatil mi-kaç gün tatil olacak?
Yorumlar