BIST 1.536
DOLAR 7,38
EURO 8,96
ALTIN 440,77
HABER /  GÜNCEL

Flaş gelişme! Adil Öksüz'ün hakimine 8 yıl 9 ay hapis cezası

FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasına yapılan itirazı reddeden eski hakim Çetin Sönmez'e 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Abone ol

Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanık Sönmez ile avukatı katıldı. Mahkeme Başkanı Ahmet Nazmi Alp'in, önceki celse alınan ara kararlar gereği dosyaya giren belgeleri okumasının ardından söz alan Sönmez, Cihan Ergün, Köksal Çelik, Ali Rıza Çam ve Kemal Açıkgöz'ün tanık olarak dinlenmesini, Öksüz'ün üzerinden çıkan eşyaları iade eden kamu görevlilerinin yargılandığı dava dosyasının incelenmesini ve firari sanığın nezarethanedeki görüntülerinin dosyaya eklenmesini talep etti. Mahkeme Başkanı Alp, Sönmez'in taleplerini bu aşamada yargılamaya fayda sağlamayacağı gerekçesiyle reddetti.

TANIK BEYANLARI 20-25 YIL ÖNCESİNE AİT... Daha sonra son savunmasını yapan sanık Çetin Sönmez, aleyhindeki tanık beyanlarının 20-25 yıl öncesine ait olduğunu, hala kamu görevinde bulunan aynı tanıkların mahkemede lehinde ifadeler kullandıkları söyledi. Örgütle ilgisinin bulunmadığını savunan Sönmez, tahliye ve beraat talep etti. Sanık avukatı da müvekkilinin terör örgütüyle ilgisinin olmadığını öne sürerek, tahliye ve beraat istedi.

TAHLİYE VE BERAAT İSTEDİ... Savunmaların ardından söz alan duruşma savcısı, esasa ilişkin görüşünü tekrarlayarak, Sönmez'in "silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Son sözleri sorulan Sönmez, "Tahliye ve beraat istiyorum. Suçsuzum" dedi.

KARAR OY BİRLİĞİYLE... Müzakerenin ardından, mahkeme heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı açıklayan Alp, sanık Sönmez'in "Silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 8 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldığını kaydetti. Kararla birlikte tutukluluğunun devamına hükmedilen Sönmez, cezaevine götürüldü.

ÖNCEKİ HABERLER
Şeker hastalarına umut! Tek dozda iyileştirecek
65 yaş aylığı ödeme takvimi 2018 hangi aylarda verilecek?
31 Ağustos tatil mi Resmi Gazete tatil açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu: İspat etsin siyaseti bırakırım!
Erdoğan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı! Mutlaka kazanacağız
Gadiri Hum bayramını kimler kutlar ibadetleri ve Nubde duası
Instagram müjdeyi verdi! Onaylı hesap alımı aktifleşti
31 Ağustos memurlara tatil mi idari tatil açıklaması!
Suriye'de sıcak gelişme! Rusya en büyük savaş filosunu Akdeniz'e indirdi
Kandil'den korkunç emir! Cesetleri yakın
Yorumlar 2 yorum