YAZARLAR

Fırat Delibaş, Gerçeği Yazıyor Bilmeyenler Baksın

Diyarbakırlı Fırat Delibaş, medya üzerinden yaşanan olayı hakkında gerçeği siz değerli konuklarımıza sunuyoruz.

Sevgili okurlar, İnternethaber'e hoşgeldiniz. Bilindiğigibi Gerçeği yansıtan bir türk medyası bulunmuyor. Delibaşoperasyonuyla ilgili aşağıda yer aldığı gibi gerçeği Fırat abeninağzından yazdığı gibi yazıyoruz.

Arkadaşlar önemli birkaç şey söyleyecem ve belki de bir dahaburdan size yazma imkanım olmayacak. Size anlatacaklarımda bir tekkelime dahi yalan konuşursam dünyanın en yaramaz insanıyım.Anlatacağım şeylerden haberdar olan arkadaşlar vardır, haberiolmayan arkadaşlar da bilsinler ki yine ilgimin olmadığı birtakımşeylerden dolayı başım belada 🙂 🙂 Dün gerek internet sitelerinde,gerekse görsel medyada yine hakkımda asılsız haberler yer almıştır.Şimdi bu iddialara tek tek açıklık getirecem. Ben bazısuçlamalardan haberdardım, bazılarını ise internet sitelerindekihaberlerden öğrendim. Şimdi sizi aşağıda suçlandığım konularhakkında bilgilendirecem:


Yaklaşık 15 gün önce bazı adreslere operasyon yapılıp 27 kişigözaltına alınmış, bunlardan17’si serbest bırakılmış, 10 kişi isetutuklanmıştır. Bu 10 kişi; TEHDİT, RÜŞVET VERME, İHALEYE FESATKARIŞTIRMA, SUÇ UYDURMA, ÖRGÜTSEL DOKÜMAN BULUNDURMAK suçlarındandolayı tutuklanmıştır. Sırasıyla sizlere bu suçlamalarla ilgilitutuklananlar ve olaylar hakkında bilgi verecem. Bu tutuklanan 10kişi kesinlikle benim adamım değildir. Yaklaşık 3 veya 4 yıl öncesavcılığa verdiğim dilekçede arkadaşlık yaptığım kişilerinisimlerini tek tek belirterek, bu kişilerin yapacağı olaylardansorumlu olduğumu ancak bu isimler dışında herhangi birilerininyapacağı hiçbir olayın beni ilgilendirmeyeceğini belirtmiştim. Şuantutuklanan 10 kişi arasında savcılığa verdiğim dilekçedeki hiçbirarkadaşım bulunmamaktadır.


1-TEHDİT: Bildiğim kadarıyla şuanda gözaltına alınıp tutuklananHAYRİ YÜCE adındaki kişi (hayatım boyunca 2 defa gördüğüm), ERCANTUNCA adındaki tanıdığımın teyzesinin oğludur ve aynı zamandatekstille uğraşan bir iş adamıdır. Öğrendiğim kadarıyla bundanyaklaşık 3 yıl önce Hayri Yüce bir mekanda kumar oynarken, mekansahibiyle tartışıyor ve bu tartışma sonrası Hayri Yüce olayıteyzesinin oğlu Ercan Tunca’ya söylüyor. Ercan Tunca da tanıdığıbirkaç arkadaşına (Yılmaz, Siraç) haber veriyor. Biri taksici, biride taksici Yılmaz’ın arkadaşı olan bukişiler mekana gidiyorlar veolay büyümeden tatlıya bağlanıp barışıyorlar. Bu olay ErcanTunca’nın telefonu dinlemede olduğu için polis tarafından dosyahaline getiriliyor. Örgütsel anlamda Ercan’la hiçbir bağlantımızsöz konusu olamaz. Kaldı ki Ercan suça karışacak bir insan dadeğildir. Kendisi esnaftır, bunu dünya alem biliyor. Ercan’laörgütsel anlamda bir birlikteliğimiz olsa direkt beni veyayakınımdaki arkadaşlarımı arayıp yardım isterdi. Bu olayın benşimdi neresindeyim? Bu olayın benimle bir ilgisi varsa ben dünyanınen yaramaz insanıyım. Ercan ve Hayri bu olaydan dolayı tutuklanmışve bir şekilde bana bulaştırılmaya çalışılıyor. (2012 yılından beriteknik takipteymişim, üzerime atılan suçlamalardan biri buolay)


2-RÜŞVET VERME: Bundan yaklaşık 3 yıl önce arkadaşım BayramDemirkıran motorize ekipler tarafından üzerinde silah bulundurduğuiçin gözaltına alınıyor. Gözaltına alındıktan sonra, Bayramarkadaşlarından birini arayıp “silah yakalattım üzerimde 3000 liravar, 2000 lira daha lazım gönderin bana” demiş, arkadaşlar daBayram’a 2000 lira götürüp vermişler. Bayram’ın bu parayıistemesinin sebebi mahkemeye çıkarsa yasa gereği 5000 lira olanpara cezasını ödeyip serbest kalmak. (Bayram’ın bize anlatımı buyönde) Bu telefon görüşmesi de telefon dinlemesine takılıyor vesilahı yakalayan polis memurunu 4 YIL SONRA ve URFA’da görevyerinden alıp gözaltına alıyorlar. Söylenene göre bu polisgözaltına alındığında evinde örgütsel bişeyler çıkmış. Halböyleyken sanki bizlerden örgütsel dökümanlar yakalanmış havasıyaratılmış. Devletin polisinde bunlar çıkıyorsa bunu bana mı maledeceksiniz? 3. tutuklanan kişi bu polis memuru ve örgütsel dokümandedikleri de bu polis memurunun evinden çıkanlar. Şimdi siz benimyerimde olsanız güler misiniz ağlar mısınız? Benim suçum ne şimdi?Bu olaydan dolayı hem rüşvet hem örgütsel doküman bulundurmaklasuçlanıyorum.


3-İhaleye Fesat Karıştırma: Herkesçe tanınan ve bilinen, suç örgütüolmayacak kadar çok iyi ve ihtiyacı olmayan AHMET ORAN adındakitanıdığım. Zaman zaman hal hatır sormak için telefonla kendisiylegörüşmüşlüğüm olmuştur. Takipte olduğumuz için Ahmet’in telefonunuda dinlemeye alıyorlar. Ahmet bundan 2 yıl önce Diyarbakır’dacezaevinin yanına yapılacak ek bina için ihaleye giriyor ve ordaher ne olmuşsa bilmiyorum, bilmediğim bir konuya yorum yapamam amabildiğim bir şey var biz yapılan bu ihalenin hiçbir aşamasındabulunmadım. Bulunduysam dünyanın en şerefsiz insanıyım. Ahmet ORANDiyarbakır’ın önde gelen ailelerinden birinin oğludur. Kendisiylegörüşmüşlüğümüz vardır doğrudur. Ancak suç teşkil edecek hiçbirolayda bir arada bulunmadım, bulunmam da. Ahmet Oran’ı herkes tanırve bilir. Araştırılsın devlete en az 10 trilyon vergi vermişlerdir.Bunu söylememin nedeni Ahmet’in ne bir örgütsel yapıya ne de bizeihtiyacı yoktur. Tutuklanan 4. kişi de Ahmet Oran’dır ve anlattığımgibi ben bu ihalenin hiçbir aşamasında bulunmadım.


4-Uyuşturucu: Diyarbakır’dan yine tanıdığım Veysi Bademkıranadındaki şahsı gözaltına almışlar. Ben bu kişiyle ticaret anlamındaherhangi bir işe girişmişsem dünyanın en şerefsiz insanıyım. VeysiBademkıran da uyuşturucu satıcısı filan değildir, en fazla esrariçicisi olabilir. Bunu tüm Diyarbakır biliyor. Uyuşturucu diyesuçlandığımız konu bu olsa gerek. Bizimle kim telefonla görüşmüşsetakibe alınıp suç yaratılmak istenmiş. Tutuklanan 5. kişi de VeysiBademkıran’dır.


Not olarak kısa bir şey ekleyecem; Bütün Narkotik ekiplerinin debildiği üzere bizim ne uyuşturucuyla ne de buna benzer bir işleuğraşmamız söz konusu değildir. Bundan 4 yıl önce Beyoğlu vecivarında ne kadar Bonzai, eroin satıcısı varsa hepsiyle konuşup“bir daha bu civarda kimsenin bu gibi şeyler satmayacağı” şeklindeuyarı yaptığımız tüm emniyetçe bilinmektedir. 4 yıldır Allahın birkulu buna benzer hiçbir şey satamamaktadır (3 aydır Beyoğlunagitmiyorum bu zaman diliminde satılıp satılmadığını bilemem) Benböyle mücadele etmişken UYUŞTURUCU konusunda suçlanmama gülüpgeçiyorum. Yalanım varsa açıp istatiklere baksınlar, o zaman son 4yılda bonzai veya eroinden kaç kişinin yakalandığı veya öldüğügörülecektir. Verdiğim bu mücadeleyi tüm Beyoğlu biliyor.


5-Suç Uydurma: Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Tutuklananlararasında 6. kişi ise Avukat Cihan Tokat’tır. Yaptığı bir şey varsakendisini ilgilendiren bir konu. Şimdiye kadar kendisiyle suçteşkil edecek bir birlikteliğim olmamıştır, olamaz da.


6-Örgütsel Doküman Bulundurma: Yukarıda anlattığım gibi devletinpolisinde bu dökümanlar yakalanmış, banane bundan. İçeriği bilmeyende, internette sitesindeki haberleri okuyunca sanki öyle bir oluşumiçinde olduğumuzu zannedecek.


Bunlar dışında tutuklanan bir diğer isim ise Şükrü Okuşlu adındakimüteahhitlik yapan bir arkadaş. Ne için tutuklandığını bilmiyorum,benimle ilgili şikayetçi olup olmadığını da bilmiyorum. Benkendimden eminim. 5 yıldır takip ediliyorum. Onun bunun yapmışolduğu bir suç varsa da beni bağlamaz. Suçlandığım ve haberdarolduğum konular bunlar. Bunlar dışında suçlandığım bişey olupolmadığını bilmiyorum. Ben kendimden eminim. Bütün emniyette suçişlemediğimi çok iyi biliyor. 5 yıldır takip edilmem suçişlemediğimin kanıtıdır.


Arkadaşlar şimdilik yazacaklarım bundan ibaret. Zamanı olanarkadaşlar haber yapan internet sitelerine bu yazdıklarımıyollasınlar. Yine şerefsizce başlıklar atıp konu hakkında bilgisiolmayanları yanıltmasınlar. Konular yazdıklarımdan ibaret.Tutuklanan 10 kişi kesinlikle benim adamım, çete üyelerim filandeğiller.


Hayatım boyunca ilk defa firar gezecem gerçi gezmesini de beceremembugün yarın alınırım sanırım 🙂 🙂 🙂

Kendinize çok iyi bakın, İYİ GÜNLER..

🙁 sende kendine iyi bak fırat abe cani gönülden seviyorumkahvene gelmiştim 4 çay bi türk kahvesi içmiştim.. hakkınıhelal et ellerinden öpüyorum..

Haxored BiSMiLLi R.U..