HABER /  DÜNYA

Film gibi kuyumcu soygunu

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, sabah saatlerinde film gibi bir soygun gerçekleşti.<br/>Olay, Adapazarı İlçesi Yeni Cami mevkii Sakarya Cad...

Film gibi kuyumcu soygunu

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, sabah saatlerinde film gibi bir soygun gerçekleşti.
Olay, Adapazarı İlçesi Yeni Cami mevkii Sakarya Caddesi üzerindeki bir kuyumcuda gerçekleşti. Hüseyin Gür, sabah 08.50’de dükkanını açtı. Saat 09.00’da vitrine altınları yerleştirmek için kasayı açan Hüseyin Gür, vitrini yerleştirmeye başladı. O sırada, 25 yaşlarında erkek bir müşteri kuyumcuya gelerek iki çeyrek altın aldı. Altınları alarak dükkanın dışına çıkan gencin elinde bulunan pirinç poşeti yırtıldı ve pirinçler kaldırıma yayıldı. Kuyumcu Hüseyin Gür de, genç adama yardım için dükkanda bulunan fırçayı alarak dökülen pirinçleri temizleyerek yardım etmeye başladı. Pirinçleri dökülen şahıs, kuyumcuyu oyalarken bir başka kişi de dükkana girerek açık kasadaki altınları çantaya doldurup kuyumcudan uzaklaştı. Kuyumcu Hüseyin Gür, dükkanına geri döndüğünde kasanın karıştırılmış olduğunu fark etti ve dışarı baktı. Yardım ettiği şahsın Erenler tarafına kaçtığını gören Gür, durumu polise bildirdi. Olaydan 5 dakika sonra Hicret Kuyumculuk’a gelen ekipler güvenlik kamerası görüntülerinden şahısların eşkâllerini tespit ederek tüm ekiplere bildirdi.
Beş ay önce açtığı kuyumcu dükkanında 2. kez hırsızlık olayının yaşandığını anlatan Gür, ilk hırsızlık olayın da sadece 3 künye çalındığını, sabah gerçekleşen olayda 1 kilodan fazla altın, bilezik ve künyenin çalındığını söyledi.
Müşterisine yardım etmek isterken başına gelenleri anlatan Hüseyin Gür, iyi niyetle yaptığı bu hareket sonucu başına gelenlerden dolayı üzgün olduğunu belirtti. Gür, hırsızların kısa zamanda yakalanmasını istedi.
(İHA)

Yorumlar