HABER /  GÜNCEL

FETÖ'den polislere 15 maddelik talimat!

ŞANLIURFA'da gözaltına alınan Emniyet Amiri İ.E.'nin bilgisayarından çıkan 15 maddelik talimatname, hücre tipi yapılanan ve ve şifreli mesajlarla haberleşen örgütün 17-25 Aralık sonrası yapılanmasını ortaya çıkardı.

ŞANLIURFA'da FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan emniyet amiriİ.E.'nin bilgisayarından 15 maddelik bir FETÖ talimatnamesi çıktı.

Evinde arama yapılan emniyet amiri İ.E.'nin kişisel bilgisayarında, örgüt yöneticileri tarafından gönderilen 15 maddelik talimatnameyi silmeyi unuttuğu belirtildi.

BY LOCK'U SİL, TELEFONLARI FORMATLA, KİTAPLARI ATIN!

17-25 Aralık sürecinin ardından örgüt üyelerine şifreli haberleşme sistemi "By Lock" aracılığıyla gönderildiği tespit edilen talimatnamede, "By Lock uygulamasını telefonunuzdan silin. Telefonunuzu formatlayın, dijital verileri silin. Fetullah Gülen'in tüm kitaplarını kaldırın. Evinize aramaya gelen polislerin üzerini avukatınız aracılığıyla aratın. Kadınların üst araması için mutlaka kadın polis talep edin." gibi uyarıların sıralandığı belirlendi. 

EVLERDEKİ TOPLANTILARI BİTİRİN

Uzun süre bu uygulama üzerinden talimat alan örgüt üyelerine, sistemin deşifre olmasının ardından "Eagle" uygulaması üzerinden haberleşilmesi, evlerde yüz yüze yapılan toplantıların da sonlandırılması talimatı verildiği öğrenildi.

HER AY 100 LİRA HİMMET VERİYORDUK

Haberleşmeyi itiraf eden polis memuru E.K, ifadesinde, örgütle çocukluk yıllarında tanıştığını ve yönlendirme sonucu polis olduğunu, görev yapacağı birimlerin bile bu kişiler tarafından belirlendiğini kaydetti.

İl imamının talimatları emniyet imamına, onun da kendilerinden sorumlu kişilere verdiğini anlatan E.K, "Güzel yerlerde çalışmamız için bize referans oluyorlardı. 'Nerede çalışmak istiyorsunuz?' diye soruyorlardı. Maaşımızdan her ay 100 lira himmet veriyorduk. Kurban bayramlarında ise 500-600 liralık kurban tutarını ablalara ya da ağabeylere veriyorduk." ifadelerini kullandı. 

TALİMATLAR 2 GÜNDE KENDİLİĞİNDEN SİLİNİYOR

Şanlıurfa'da göreve başladıktan sonra kendisiyle birlikte 3 kişilik grup oluşturulduğunu bildiren E.K, şöyle devam etti:

"Android tabanlı cihazlarda çalışan uygulamaya, örgüt imamlarının 3-5 kişilik hücre tipi yapılanma için verdiği kullanıcı adı ve şifresiyle bağlanıyorduk. Ağabeylerin kurduğu, onların verdiği kullanıcı adı ve parolayla bağlanabildiğimiz bir sistemdi. Talimatları buradan alıyorduk. Emniyet içerisindeki gelişmeleri bu sistem içinde bilgi veriyorduk. Sistem iki gün içinde verileri otomatik siliyordu. 17-25 Aralık'tan sonra gönderdikleri talimatla bunu cihazlardan silmemizi istediler. Sonra başka bir uygulama kullandık." 

E.K, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgütün gerçek yüzünü gördüğünü, etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Meral Akşener FETÖ'cü mü Tuğrul Türkeş konuştu
Süleyman Seba ölümünün 2. yılında anıldı
CIA, FETÖ'nün 15 Temmuz darbesini böyle gördü!
47 yolcusuyla mahsur kalan otobüse ulaşıldı!
Başbakan Yıldırım: ABD FETÖ için harekete geçti!
Af haberleri son gelişmeler 24 Ocak yeni af haberleri
Yorumlar 1 yorum