HABER /  GÜNCEL

Fethi Sekin'in adı o caddeye verilecek

İzmir'deki terör saldırısında, teröristlerle son kurşununa kadar çatışan ve sonrasında da şehit düşen Fethi Sekin'in ismi, şehit düştüğü caddeye verilecek.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, hain saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in heykelinin dikileceğini açıkladı. Bu arada terör örgütünün saldırısında şehit düşen Sekin ve Musa Can'ın aileleri için İzmir Adliyesi'nde yardım kampanyası düzenlendi.

Savcılık, geçtiğimiz hafta meydana gelen hain saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma hakkında açıklama yaptı. Şehit düşen Fethi Sekin'in, teröristlere müdahale etmesiyle büyük bir saldırının da engellendiğini belirten Savcılık, olayda Polis Memuru Fethi Sekin ile Adliye Personelimiz Musa Can'ın şehit düştüğünü 9 kişinin de yaralandığını belirtti.

"ŞEHİDİN HEYKELİ YAPILACAK"

Bu arada İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir belediyesince, Fethi Sekin'in şehit düştüğü caddeye, Şehit Polis Fethi Sekin'in isminin verilmesi kararı alındı. Bir parka ve bir okula da ismi verilen Fethi Sekin için ayrıca o caddeye bir de heykel yapılacak.

YARDIM KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Savcılık ayrıca gerekli yasal izin alınarak; Şehit Fethi Sekin’in ailesi için Vakıfbank nezdinde TR16 0001 5001 5800 7305 4909 25, Şehit Musa Can’ın ailesi için Vakıfbank nezdinde TR69 0001 5001 5800 7305 4909 41, numaralı hesaplar açılarak yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni Kıbrıs haritaları çelik kasaya kilitlendi
Trump'tan CNN muhabirine fırça!
Akdoğan'dan CHP'ye rejim eleştirisi!
Gaziantep saldırısıyla ilgili flaş gelişme
Çanakkale kararı 12 ocak perşembe okullar tatil mi?
Safer ayı ne zaman bitecek son çarşamba kılınacak namazı nedir?
Yorumlar