BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Fenerbahçe'ye faturası ağır oldu

Mehmet Ali Aydınlar'ın, Acıbadem ile olan sponsorluk anlaşması iptal olunca Fenerbahçe'ye 1 milyon TL civarında fatura kestiği öğrenildi.

Abone ol

Mehmet Ali Aydınlar'ın, Acıbadem ile olan sponsorluk anlaşması iptal olunca Fenerbahçe'ye 1 milyon TL civarında fatura kestiği öğrenildi.

SPONSORLUK FESHEDİLİNCE..

Fenerbahçe yönetiminin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın sahibi olduğu Acıbadem Sağlık Grubu'nun sponsorluğunu tek taraflı feshetmesinin ardından Aydınlar'ın, kulüpteki 1 milyon TL civarındaki alacağını tahsil etmek için girişimde bulunduğu ileri sürüldü.

FENERBAHÇE'YE ASLA BAŞKAN OLAMAZSIN

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ?

TRT Spor'un haberine göre; Aydınlar'ı bu noktaya getiren süreç ve sonrasında şunlar yaşandı:

TFF, 24 Ağustos'ta Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etti. Bunun üzerine sarı-lacivertli yönetim, karardan birkaç saat sonra Aydınlar'ın sahibi olduğu Acıbadem'in Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'na 2006'dan bu yana yaptığı sponsorluğu sonlandırdı.

Aydınlar, aynı saatlerde Habertürk TV'de katıldığı Teke Tek programında sponsorluğun feshedildiğinin kendisine iletilmesi üzerine "Canları sağolsun" ifadesini kullandı. Fenerbahçe yönetimi birkaç gün sonra Universal Sağlık Grubu ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Bunun üzerine Mehmet Ali Aydınlar duruma büyük tepki gösterdi.

"BEN DÜNYA ŞAMPİYONU YAPTIM"

Aydınlar'ın, yakın çevresine, "Bu takımı ben dünya şampiyonu yaptım. Geçen sezonki kadroya eklenen transferleri de ben gerçekleştirdim. Oyuncuların peşinatlarını ben ödedim. Önümüzdeki sezonki başarıyı başkaları sahiplenecekse bu sezon başlamadan ödediğim parayı geri versinler" dediği öğrenildi. Aydınlar'ın, kulübe 1 milyon TL'den fazla bir miktarda fatura kestiği ileri sürüldü. Fenerbahçe'den ise henüz Aydınlar'a herhangi bir ödeme yapılmadığı öğrenildi.

AZİZ YILDIRIM DA AÇIKLADI!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da, Mehmet Ali Aydınlar'ı hedef aldığı açıklamasında, Aydınlar'ın alacaklarıyla ilgili olarak kulübe başvurduğunu ileri sürdü. Yıldırım açıklamasında "Sezon başında verdiğin paraları geri almak için gün aşırı Fenerbahçe Kulübü'nü arayıp taciz etmedin mi?" ifadesini kullandı.