BIST 10.895
DOLAR 32,17
EURO 34,98
ALTIN 2.505,69
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Evlilik yıldönümü hediyesi okul

Denizlili hayırsever bir iş adamı, eşine evlilik yıldönümü hediyesi olarak, 500 bin lira bağışta bulunarak bir anaokulunun isim hakkını aldı.

Abone ol

Denizli Valiliği'nde düzenlenen protokol töreninde konuşan hayırsever iş adamı Turgut Dalaman, eğitime destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu, anaokuluna 2 Kasım'da 30’uncu evlilik yıldönümünü kutlayacağı eşi Berna Dalaman'ın isminin verileceğini söyledi.

Dalaman, "Denizli'de yaşıyoruz, bu kentte kazanıyoruz. Denizli'ye katkımız olsun istedik. En iyi katkının eğitim olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise hayırsever Dalaman'ın daha önce de annesi ve babası adına Necati-Fikriye Dalaman İlköğretim Okulu'nu yaptırdığını hatırlattı. Turgut Dalaman'ın yapılan anaokulunun isim hakkını aldığını belirten Kocatepe, bağışlanan 500 bin lirayla bir anaokulu yapacaklarını söyledi ve hayırseverlere eğitime verdikleri katkıdan dolayı teşekkür etti.

Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi'nde yapılan Berna Dalaman Anaokulu, 200 öğrenci kapasiteli ve beş derslikten oluşuyor. İş adamı Turgut Dalaman, imzalanan protokolle 855 bin liraya malolan okulun yapımına 500 bin lira yardımda bulunarak isim hakkını devraldı.