BIST 11.139
DOLAR 33,10
EURO 36,07
ALTIN 2.578,64
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Evlilik sebebiyle işten ayrılan kadın tazminat alabilir mi?

Evlenen kadın işten ayrılmaya karar verirse tazminatını alabiliyor mu? Cevapla.tv sitesinin güvenlik uzmanı Ali Tezel çalışanların merak ettiği bu sorunun yanıtını verdi.

Abone ol

Evlenen kadınlar ne zaman tazminatını alıp işi bırakabilir? Tazminat almak için kaç ay çalışmamız gerekir? Çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konularında en uzman isimlerin başında gelen Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel cevapla.tv'ye tüm bu soruların yanıtını anlattı.

"1475 sayılı iş kanununun 14. maddesi gereğince bir iş yerinde çalışırken evlenen kadınlar, o iş yerinde bir yıldan fazla sürede çalışıyorlarsa ve nikah tarihinden bir yıl içinde evlilik sebebiyle işlerini bırakırlarsa iş yerinden kıdem tazimanıt alma hakkına hak kazanırlar.