HABER /  AK PARTİ

Etyen Mahçupyan'dan olay yolsuzluk ve Öcalan açıklaması

Başdanışman Etyen Mahçupyan, Abdullah ve yolsuzluk açıklamasıyla ilgili olay yaratacak açıklamalar yaptı: Öcalan'a bir şey vermek gerekmiyor o alıyor zaten.

İNTERNETHABER.COM - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı ve Akşam gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, katıldığı NTV yayınında Abdullah Öcalan ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.

Etyen Mahçupyan, "Öcalan'a bir şey vermek gerekmiyor o alıyor zaten, Öcalan tarihe geçebilir" dedi. Etyen Muhçupyan, yaptığı yolsuzluk açıklamasının AK Parti'de rahatsızlık yarattığı iddiasına ve Mehmet Metiner'e de yanıt verdi.

öcalana-bir-şey-vermek-gerekmiyor-o-aliyor-zaten,-öcalan-tarihe-geçebilir.jpg

ÖCALAN ZATEN ALIYOR

Çözüm sürecini ilişin değerlendirmelerde bulunan Etyen Mahçupyan, "Öcalan'a bir şey vermek gerekmiyor o alıyor zaten, Öcalan tarihe geçebilir" dedi.

Etyen Mahçupyan şöyle devam etti:

Abdullah Öcalan hakkındaki algının bu kadar kısa sürede değiştiği nadir insanlardan birisi. 10 sene önce neler deniyordu şimdi neler deniyor.

Abdullah Öcalan’ın kendisi hakkında kaygısı olduğunu düşünmüyorum. İdeolojik olarak gerçekten bir rehber ve lider.

Öcalan’ın çok geniş bir prestij alanı var oluştu. Bunu tabi ki kendisi de yarattı. Onun çok fazla kaybedeceği bir şey olmayabilir.

ÖCALAN SORUNU ÇÖZERSE TARİHE GEÇECEK

Öcalan’a ne verileceğini çok somut küçük detaylarla ölçüyor insanlar. O dünya çapında bir problemin taşıyıcısı, lideri ve bu sorunu çözerse tarihe geçecek bir insan. Abdullah Öcalan’a bir şey verilmesine gerek yok, o alıyor zaten. Kendisini karizmatik hale getiriyor.

İŞTE ETYEN MAHÇUPYAN'IN ÖCALAN'LA İLGİLİ O SÖZLERİ

YOLSUZLUK TARTIŞMASI

Etyen Mahçupyan'ın AK Parti'de tartışma yaratan "İslami kesimin en az yarısı yolsuzluk olduğunu düşünüyor, bundan hoşlanmıyor, bundan rahatsız" sözleri de yayında konuşuldu.   

Etyen Mahçupyan, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in, "Makamına göre konuş" uyarısına “Belki de yeni Türkiye’de insanlar makama göre doğruları eğip bükmek istemeyebilirler. Metiner tedbirini alsın derim…” sözleriyle karşılık vermişti.

Mehmet Metiner, Mahçupyan'ın bu uyarısına, dün "Öyle 'Yeni Türkiye’de insanlar makama göre doğruları eğip bükmek istemeyebilirler' türünden kibir kokan afili laflarla kendinden başka herkesi eğip büken veya eğilip bükülen konumuna yerleştirmen asla kabul edilemez. 'Metiner tedbirini alsın' demişsin. Bu bir güç gösterisi mi? Beni makamla korkutuyorsan bil ki yanlış yoldasın" yanıtını vermişti.

ekran-resmi-1436-02-11-12.19.17-pm.png

DANIŞMAN OLUNCA GERÇEKLER DEĞİŞMİYOR

"Yolsuzluk açıklamanızın partide rahatsızlık yarattığı iddiası var. Mehmet Metiner size tepki gösterdi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da teşekkür etti..." hatırlatması üzerine Mahçupyan şöyle konuştu:

"Ben bunu başdanışman olmadan önce de söyledim. Danışman olunca gerçeklik değişmiyor. Danışman oldum diye gerçekleri söylemeyeceğim düşünülüyorsa bu olmaz. Gelecek dönemde gerçeklikten kopuk bir AK Parti olmayacak. Ahmet Davutoğlu da böyle biri değil. Ahmet Davutoğlu somutu alıp normatif dünyayla birleştiriyor. AK Parti milletvekillerinin büyük kısmı rahatsız yolsuzluk konusundan.

Buralara kavga ortamında gelindi. Milli gelirin büyümesi, taşranın merkeze gelmesi, yeni orta sınıfın olması; kontrol edilmesi çok da mümkün olmayan bir ortam yarattı. Kavga ortamında AK Parti’nin hazmedilememesi meselesi de vardı ve o da kendi gardını aldı. Kendine yakın hisettiklerini kaybetmemek istedi ve suistimaller oldu. AK Parti açısından da suistimallerin bitmesinde fayda var.

Kemal beyin kendi siyasetini yönetmesi için bana ihtiyacı oduğunu sanmıyorum. Bu konuda başka söylenecek bir şey yok..."

ETYEN MAHÇUPYAN'IN YOLSUZLUK İDDİALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

ÖNCEKİ HABERLER
Putin iptal etti Avrupa şaşkın
Putin iptal etti Avrupa şaşkın
Niğde'deki IŞİD'cilerin asıl hedefi İstanbul'du!
Niğde'deki IŞİD'cilerin asıl hedefi İstanbul'du!
Irak: Lübnan'da gözaltına alınan Bağdadi'nin eşi değil
Irak: Lübnan'da gözaltına alınan Bağdadi'nin eşi değil
Erdoğan'a sunulacak rektör adayları belli oldu
Erdoğan'a sunulacak rektör adayları belli oldu
Acun Ilıcalı Adriana Lima aşkını yalanladı mı?
Acun Ilıcalı Adriana Lima aşkını yalanladı mı?
Aşure günü ne zaman 2019 Aşure günü kaç gün sürecek?
Aşure günü ne zaman 2019 Aşure günü kaç gün sürecek?
Yorumlar 34 yorum