HABER /  GÜNCEL

Eski büyükelçi Namık Tan'a Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt

Türkiye'nin ABD eski Büyükelçisi Namık Tan'ın, Rusyadan S-400 füzelerini alımına dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Cumhurbaşkanlığından yanıt geldi.

Türkiye'nin ABD eski Büyükelçisi Namık Tan'ın ülkemizin ABD ile yaşadığı S-400 gerilimine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ABD'li yetkililer, henüz bir karar alınmış olmamasına rağmen, Washington yönetiminin Türkiye'ye F-35 verilmesi hazırlıklarını askıya almayı düşündüğünü doğruladı. ABD tarafı ayrıca Türkiye'ye alternatif tedarikçi arayışına da başladı" ifadelerini kullanmıştı.

"S-400 meselesine hamaset zemininde yaklaşmak bize kaybettirir" 

diyen Namık Tan, "Gerçekçi/soğukkanlı olmalıyız. F-35'lerin imalatına yaptığımız katkının, bu bağlamda ortak üretim sürecinde yer almamızın, savunma sanayii şirketlerimze ciddi teknolojik kabiliyet, ülkemize gelir kazandırmakta olduğunu unutmamalıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt

Öte yandan Tan'ın bu sözlerine karşın Cumhurbaşkanlığı yetkililerinden yanıt gecikmedi.  Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, Twitter hesabından Tan'a tepki gösterdi.

Karaca paylaşımında,

"Sn. Büyükelçi Namık TAN, bildiğim kadarı ile siz Türk Büyükelçisisiniz. Emekli Maaşınızı da Türkiye Cumhuriyetinden, Türk Milletinden alıyorsunuz. Türkiye'yi değil. Amerika'yı ikaz edin!!!" 

diye yazdı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Beylikdüzü'nde korkutan kaza! Otomobil takla attı
Mete İkiz: Galatasaray'ı belirsiz bir dönem bekliyor
Mali'de silahlı grup köyü bastı! 115 kişi hayatını kaybetti
Mansur Yavaş hologram ile Ankaralılara seslendi
Oğlak Burcu bu haftalık dinlenin Hande Kazanova burçları yorumladı
Kobe Bryant öldü kaç yaşındaydı Kobe Bryant hayatındaki detay
Yorumlar 7 yorum