HABER /  GÜNCEL

Dolar neden yükseliyor Mustafa Şentop açıkladı

Dolar neden yükseliyor sorusuna herkes cevap ararken TBMM Başkanı Mustafa Şentop ''Avrupa'daki piyasalarda dolarla ilgili, Türk parasının değeriyle ilgili bir manipülasyon gerçekleşiyor" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dün döviz kurunda bir yükselme başladı. Türkiye'deki piyasalar kapandıktan sonra başladı. Bu ne demektir? Bu hareketlilik Türkiye içinde bir hareketlilik değil. Türkiye dışında başka piyasalarda, özellikle Avrupa'daki piyasalarda dolarla ilgili, Türk parasının değeriyle ilgili bir manipülasyon gerçekleşiyor" dedi.

Mustafa Şentop, Sancak Dostları Platformu ve Laleli esnafı tarafından Fatih'te bir otelde düzenlenen Rumeli Buluşması'nda vatandaşlara hitap etti.

Dünyanın başına bir şey gelecek mi endişesiyle tweetleri takip ediyoruz

Şentop, "Dün döviz kurunda bir yükselme başladı. Dikkat ederseniz saat 18.00'den sonra başladı. Türkiye'deki piyasalar kapandıktan sonra başladı. Bu ne demektir? Bu hareketlilik Türkiye içinde bir hareketlilik değil. Türkiye dışında başka piyasalarda, özellikle Avrupa'daki piyasalarda dolarla ilgili, Türk parasının değeriyle ilgili bir manipülasyon gerçekleşiyor. Hafta sonu tatil. Piyasalar pazartesi günü açılacak. Oradaki tabloyu göreceğiz" diye konuştu.

Erdoğan itiraz etti

Ağustos ayında yapılan döviz manipülasyonuna değinen Şentop, eski sistemin tasfiyesinin henüz tamamlanmadığını, uluslararası ticarette halen para birimi olarak doların kullanıldığını, 2 yıl önce buna Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın itiraz ettiğini hatırlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Mansur Yavaş hologram ile Ankaralılara seslendi
Oğlak Burcu bu haftalık dinlenin Hande Kazanova burçları yorumladı
Lenfödem nedir ölümcül tehlikesi var mıdır?
Türksat duyurdu! 'Model Uydu Yarışması'na rekor başvuru
Kova Burcu Hande Kazanova Haftalık Burç yorumları
28 Ekim okullar tatil mi pazartesi öğleden sonra okul var mı?
Yorumlar 5 yorum