HABER /  GÜNCEL

Eski Bakandan PKK hakkında şok iddia

Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK'yla ilgili öyle bir iddiada bulundu ki...Çavuşoğlu'nun iddiası şu: ''Suriye ve Irak'a gönderilen silahlar PKK'nın elinde''...

Terör olaylarının arttığı bu günlerde herkes aynı soruyor. PKK bu silahları nereden bulunuyor? Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle mücadele konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Avrupa ülkelerinin terör örgütü PKK’ya yaklaşımını eleştiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

''Özellikle DAEŞ ile mücadele kapsamında, PKK'ya daha önce de sempatisi olan, PKK'yı destekleyen partiler, örneğin Yeşiller, Sosyalisler, PKK'yı ''DAEŞ ile mücadele eden bir örgüt'' şeklinde lanse ederek, terör örgütünü meşru göstermeye çalıştılar.''

pkk-silahlari.jpg

''PKK'YA CİDDİ BİR DESTEK VERİLDİ''

Bu süreçte PKK ciddi bir siyasi destek aldı. PKK'nın elindeki silahların menşeinin PKK'nın doğrudan ya da Suriye ve Irak'ta gelişigüzel dağıtılan silahlar nedeniyle dolaylı olarak desteklendiğini ortaya çıkardığını anlatan Çavuşoğlu, Mehdi Ordusu ya da Maliki'nin Şii Milisleri'ne dağıtılan silahların bile şu anda PKK'nın eline geçtiğini anlattı.

''GELİŞİGÜZEL SİLAH DAĞITTILAR''

Çavuşoğlu, Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa tarafından Suriye ve Irak'ta gelişigüzel silah dağıtıldığına dikkati çekti.

silah-yardimi-.jpg

''BATI İKİYÜZLÜ DAVRANIYOR''

Çavuşoğlu, Batı’nın mültecileri kabul konusunda da ''İkiyüzlü'' davrandığını söyledi.

''AFFEDERSİNİZ, HAYVAN SEÇER GİBİ...''

Suriyeli mültecileri ülkelerine kabul edeceklerini açıklayan birçok AB ülkesinin, dine ve eğitime göre seçim yaptığını anlatan Çavuşoğlu, ''İnsanları, mültecileri ülkelerine kabul ederken, teşbihte hata olmaz, affedersiniz, pazardan hayvan seçer gibi seçmek istiyorlar'' ifadesini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ay'da 200'den fazla deprem
Turistleri terörist sanıp ateş açtılar: 12 ölü
Selda Bağcan: Onları görünce çok utandım
iPhone 6S'in pil ömrü ne kadar?
Nokta dergisine polis baskını
2020 Ramazan ne zaman başlıyor başlangıcı hangi ay?
Yorumlar 13 yorum