BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Esenler seçim sonuçları 2019 - İstanbul Esenler yerel seçim sonucu

ESENLER ilçesinde seçimi kim kazandı sorusunun yanıtı ortaya çıkıyor, Esenler 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları AA canlı yayın verileriyle geliyor.

Abone ol

31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde partiler ittifaka giderken ilçelerde tablo biraz daha farklı oldu Esenler için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdüler. 

2019 yerel seçimlerinde Esenler Belediye Başkanlığı için kıyasıya bir rekabet vardı. Esenler seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten Esenler seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

İstanbul ve Esenler ilçesi 2019 seçim sonuçları - tıklayın

Esenler 2014 seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Esenler Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Esenler Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Esenler
Toplam Sandık Sayısı: 982
Açılan Sandık Sayısı: 943

AK Parti: %62.26
CHP: %15.63
SP: %7.50

İstanbul seçim sonuçları : İstanbul’da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday yarıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları şöyle:
AK Parti + MHP Cumhur ittifakı- Binali Yıldırım
CHP + İYİ Parti Millet İttifakı- Ekrem İmamoğlu
Saadet Partisi: Necdet Gökçınar
Vatan Partisi - M. İlker Yücel
DSP: Muammer Aydın
BTP: Selim Kotil
TKP: Zehra Güner

2019 yerel seçimleri
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı. 

Büyükşehirler
Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'daki seçmenler, "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy kullandı. 

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verildi. Köylerde ise "il genel meclisi üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar meclisi" için oy atıldı.

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli oldu. Oy pusulaları tek zarfa konuldu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Çüngüş seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Çüngüş 31 Mart sonucu
Ankara Polatlı 2019 yerel seçim sonuçları
Çekmeköy İstanbul yerel seçim sonuçları 2019 - Çekmeköy yerel seçim sonucu
Çermik seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Çermik 31 Mart sonucu
Bismil seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Bismil 31 Mart sonucu
Ankara Mamak 2019 seçimleri yerel seçim sonuçları
Bağlar seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Bağlar 31 Mart sonucu
Ankara Kızılcahamam yerel seçim sonuçları 2019 seçimleri
Abdullah Gül oyunu kullandı seçim mesajı verdi
Diyarbakır'da 'muhtarlık' kavgası: 2'si ağır 14 yaralı
Yorumlar