BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  GÜNCEL

Eroğlu'nun NASA da kimmiş sözlerine NASA'dan olay cevap!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun 'NASA da kimmiş?' sözlerine Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nden (NASA) yanıt geldi.

Abone ol

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Sözcüsü Sean Potter, yaptığı açıklamada, kuraklık konusunda yürütülen araştırmanın resmi bir NASA raporu olmadığını belirtti.

Sean Potter, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’nun “NASA’nın meteorolojik hava tahminleri bizim gerimizde” şeklindeki sözlerine ilişkin olarak “NASA, hava tahmini uydularının kontrolünü yürütmez ve uygulamaya dönük hava tahminleri yapmaz. Bu Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi’nin (NOAA) sorumluluğudur” dedi.

"RESMİ BİR NASA RAPORU DEĞİLDİR"

Hürriyet'in haberine göre, Potter açıklamasının devamında, "Bahsettiğiniz araştırma, NASA araştırma merkezinden bir bilim insanı da dahil, bir grup bilim insanı tarafından yürütüldü. Resmi bir NASA raporu değildir" ifadesini kullandı.

VEYSEL EROĞLU NASA İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

TBMM’de bir grup gazeteciyle sohbetinde, geçen ay açıklanan bir araştırmaya göre NASA’nın Türkiye’yi de Doğu Akdeniz bölgesinde 1998 yılında başlayan ve halen süren kuraklığın son 900 yılın en kötüsü olduğu yönünde bir sonuca ulaştığı haberlerini değerlendiren Eroğlu, “NASA’nın meteorolojik hava tahminleri, bizim gerimizde, geçen yıl yaptıkları tahminleri tutmadı mesela. Bizim teknolojimiz onlardan ileri. NASA da kim oluyor” demişti.

REGAİP KANDİLİ MESAJLARI-REGAİP KANDİLİ NAMAZI DUASI