YAZARLAR

Erken Rezervasyon tatil fırsatları EMITT deydi

Oteller,tatil, erken rezervasyon fırsatları ve daha fazlası

Merhabalar

İstanbul 2014 yılının en soğuk günlerinden birisini yaşadı.18.EMITT Doğu Akdeniz uluslararası turizm ve seyahat fuarı;kıtaları, ülkeleri, şehirleri, dünya turizm profesyonellerini biraraya getirdi. 

Fuarın ilk açılış saatlerinde ve 18:00 da ki kapanış saatindeBeylikdüzü/TÜYAP Fuar merkezinin giriş ve çıkış güzergahlarındazaman zaman yoğun trafik yaşanıldı. Fuarın bulunduğu otoparktakiaraçların sayısının çokluğu ve fuara ulaşımdaki en rahat güzergaholan metrobüs hattına gösterilen talep fuarın ilk günündedikkatleri çekti.

          

 Peki fuarda neler yaşanıldı?

Turizm profesyonellerinin adeta görücüye çıktığı yeni işbirliktelikleri için buluşmalar, kartvizit trafiği, karşılaşmalar, tanışmalar, açılış konuşmaları, toplantılar derken EMITT’insıcak atmosferi her şeyi unutturdu.

Alper Tekbaş Turizm Profesyonellerine Tatil ve OtelleriSordu

Seyahat Kültürünü Araştırdı

           

Atv Avrupa ekranlarında her zaman olduğu gibi tatil tadında birprogram ile takipçilerim ve izleyicilerimle buluşacak olmanınheyecanıyla turizm profesyonellerine, duayen isimlere, genç yöneticilere, otel ve acenta yetkililerine  2014 tatilsezonunu, otelleri, kültür turlarını, yurtiçi yurtdışıdestinasyonları, ulaşım, erken rezervasyon ve tatilcilerin dikkatetmesi gereken detaylar konusunda mikrofonumu uzattım.

         

Türk turizm ve taşımacılık sektörünün duayen ismi Ali OsmanUlusoy dünden bugüne Türk turizmindeki gelişmeleri ifade ederkeniki kuşak turizmcilerin usta çırak el sıkışmasıyla aynı karedetatilcilere önemli bilgiler veren isimler olarak Setur iç TurizmMüdürü Serhat Günay ve Tatilstil İcra Kurulu Başkanı Nadir UzunErken Rezervasyon, döviz kurlarının otel ve tatil fiyatlarınaetkisi, indirimler ve destinasyonlarla ilgili tatilcilere önemliuyarılarda bulunurlar.

          

Calista Luxury Otel Satış Pazarlama Direktörü Mustafa Gencay iselüks tatil için geliştirdikleri konseptlerle yurtiçi ve yurtdışındaçok büyük ilgi gördüklerini markalarının Ege Akdeniz otelciliğindeüst düzey kusursuz servis ve hizmet anlayışında örnekgösterilmesinin kendilerini çok sevindirdiğini dile getirdi.

           

Gezinet Genel Müdür Yardımcısı Can Özdemir ise oldukça dinamikbir yapılanmanın içerisinde olduklarını gerek otel yatırımları,gerekse farklı tatil ve otel seçenekleriyle 2014 yılında çok güçlübir şekilde dikkatleri çekeceklerini ve daha şimdiden erkenrezervasyon kampanya dönemlerinde çok yoğun tatil taleplerine cevapvermenin mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti.

Sanis Otelleri Satış Müdürü Murat Durmuş ise Ege Akdenizbölgesinde otel yatırımlarının, yeni otel projeleriyle tatilcilerinhizmetinde olduklarını dile getirdi.

Ramada Resort Bodrum Genel Müdürü Tayfun Subay online otelrezervasyonlarının her geçen gün artış gösterdiğini ve taleplerinbu doğrultuda olduğunu n sinyallerini veren bir fuar dedi.

           

Denizli, Pamukkale Colossae Termal Genel Müdürü Şeref KarakanPamukkale’nin her zaman ilgi odağı, ülkemizin traverterleriylebeyaz turizm cenneti, arkeolojik yerleri, termal kaynakları vedoğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı birturizm hareketliliğine sahip olduklarını ve herkesi Denizli’yebeklediklerini söylerken tecrübeli otel yöneticisi Avcı ve Turizmcihiçbir zaman umutsuz olamaz diyerek kendine has üslubuyladikkatleri çekti.

Girne Colony Otel Müdürü Halil Bardak, Kıbrıs tatili içinGirne’de Colony Otel’in her zaman özel olduğunu ifade etti. ArkınPalm Beach Satış Müdürü Murat Yıldırım ise Magosa’da denize sıfırkonumuyla ilgi gören otellerinin müdavim misafir profiline hergeçen gün bir yenisinin eklenmesinin kendileri için gurur kaynağıolduğunu  ve Kıbrıs tatili için herkesi beklediklerini dile getirdi.

 Hatay Ottoman Palace Oteli’nin yöneticisi Ali Güngör Hataygetirdikleri künefe ikramıyla bizleri karşılarken adeta bir kültürmozaiği Hatay’ın mutlaka gezilip görülmesi gerektiğini ifadeetti.

          

Safranbolu Leyla Hanım Konağı İşletmecisi Mehmet Çetinkonaklarında UNESCO tarafından dünya miras listesindeki müze kentSafranbolu’nun güzelliklerini yaşatmanın bilinciyle, Türkmisafirperverliğiyle konuklarını ağırladıklarını dört mevsim 12 aysürdürülebilir otelcilik ve turizm anlayışını yaşattıklarınıbelirtti.

Anlaşılan o ki bu yılda18.si düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz veUluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ilk iki günü turizmprofesyonellerinin haftasonu ise tatilcilerin İstanbul’da turizmindavetkar dostluk ve barışı simgeleyen birleştirici ortak dilindebirbirinden renkli buluşmalara ev sahip yapmaya devam edecek.

Tatil tadında kalın.

Yorumlar