BIST 2.042
DOLAR 13,40
EURO 15,21
ALTIN 793,05
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'ın yeğenine uyuşturucudan 4 yıl hapis

Zaman gazetesinin 1. sayfasında bugün uyuşturcudan hüküm giyen Başbakan Erdoğan'ın yeğeni vardı.

Abone ol

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 4 sene önce 50 kilo esrarla yakalanan Erdoğan’ı, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. 

17 Aralık sürecinden sonra hükümet ile ipleri tamamen koparan cemaatin amiral gazetesi Zaman'da bugün ilginç bir haber yer aldı. "Başbakan'ın yeğenine uyuşturucudan 4 yıl hapis" başlıklı haber, 1. sayfanın sol alt köşesineydi.

Yakup Çetin imzalı haberde Başbakan Erdoğan’ın abisinin oğlu Mehmet Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu uyuşturucu davasının sonucu okurlara duyuruldu.

Erdoğan’ın ‘kullanmak için uyuşturucu madde bulundurduğu’nun sabit görüldüğünü belirten mahkeme, cezasının infazının ardından tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına da hükmetti. Savcılık iddianamesinde 6 yıldan 17 yıla kadar hapsi istenen Erdoğan, bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmişti.

TEDAVİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK TEDBİRİ UYGULANACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan’ın da sanıkları arasında yer aldığı uyuşturucu ticareti davası İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya 3 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklar Mehmet Erdoğan, Esra İşcan, Serkan Emre, Bayram Kaplan, Selim Selvi, Aysen Tutkun Özmen, Koray Tansu’ya en alt sınırdan 5’er yıl hapis verdi. Mahkeme cezayı 4 yıl 2’şer ay hapis ve  4’er gün karşılığı günlüğü 20 TL’den 80 TL adli para cezasına indirdi. Esra İşcan, Mehmet Erdoğan, Serkan Emre, Bayram Kaplan, Selim Selvi, Barış Kurt, Turhan Uluhan ve Serdar Tüm’ün “kullanmak amacıyla uyuşturucu madde bulundurdukları” sabit olduğunu belirten mahkeme, sanıklar hakkında tedavi ve denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasına karar verdi. Sanıklar Bayram Kaplan, Mehmet Erdoğan, Koray Tansu, Esra İşcan’ın daha önce benzer suçlardan sabıkaları bulunduğunu belirten mahkeme, cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına hükmetti. Sanık Mustafa Yıldırım’ın uzun süredir yakalanamadığı ve savunmasının alınmaması nedeniyle dosyasının ayrılmasına karar verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Eski bakanın acı günü
Eski bakanın acı günü
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Borsa güne yatay başladı
Borsa güne yatay başladı
Silahlı  sarımsak  kavgası: 7 gözaltı
Silahlı sarımsak kavgası: 7 gözaltı
Karısı komşunun oğluyla kaçınca..
Karısı komşunun oğluyla kaçınca..
İftar saatinde soygun
İftar saatinde soygun
Ölüm haberini aldı babasına koştu!
Ölüm haberini aldı babasına koştu!
Almanya Cezayir’i solladı
Almanya Cezayir’i solladı
Köşk için 4 ayrı anket, 4 aynı aynı sonuç!
Köşk için 4 ayrı anket, 4 aynı aynı sonuç!
PKK IŞİD'in liderini öldürdüğünü açıkladı!
PKK IŞİD'in liderini öldürdüğünü açıkladı!