HABER / GÜNCEL

Erdoğan'ın istifasını istediği Ahmet Edip Uğur'dan flaş karar!

BALIKESİR Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur temel atma töreninde ortaya çıktı. Ahmet Edip Uğur'dan beklenen son dakika istifa açıklaması da bu törende geldi. Ahmet Edip Uğur 'kıyametimiz koparken' deyip bomba açıklamalar yaptı.

BALIKESİR'de gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifasını istediği Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'daydı. Saat 16.30'da kameralar önünde çıkan Ahmet Edih Uğur'dan gelen açıklamalar bomba oldu. Ahmet Edip Uğur istifa ettiğini söylemedi ama 'Bu işin içinde vefa da var veda da var. Cenabı Allah'ın Balıkesir ve ülkemiz için hayırlısını nasip etmesini istiyorum" sözlerini kullandı.

Ahmet Edip Uğur basın toplantısı yerine temel atma töreninde konuşmayı tercih etti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı 'açık bir şekilde istifa ediyorum" demedi. Onun yerine istifasının istenmesiyle ilgili konuşup "koltuk ve makam düşkünü olmadığının' altını çizdi.

İşte Ahmet Edip Uğur'un söyledikleri;

HER İŞTE HAYIR VARDIR
-Şahsımla ilgili bir çok söylenti var. Ben bu konuda şunları söylemek istiyorum.

-Eşyanın ömrü var. Makamın mevkinin ömrü varm. Dünya fani. Bu dünya imtihan yeri. Her attığınız adım ve kalbinizden geçen kayıt altında. Kader ağlarını örüyor. Bizler imtihandayız. İnançlı insanlarız olan her işte hayır vardır diyoruz.

-Bu kubbede bir hoş seda bırakmak, rahmetle anılmak için çalışıyoruz. Ne mutlu bu kubbede hoş seda bırakanlara. Ömrümüzün ne kadar olduğunu cenabı allah bilir.

BU İÇİN İÇİNDE VEFA DA VAR VEDA DA...
-Kıyametimiz koparılırken biz fidan dikiyoruz. Koltuğa yapışmak için koltuğu bırakmamak için fidan dikmiyoruz. Bu işin içinde vefa da var veda da var. Cenabı Allah'ın Balıkesir ve ülkemiz için hayırlısını nasip etmesini istiyorum.

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un basın toplantısı düzenleyeceği sanılıyordu. Başkan bu konuda herkesi ters köşeye yatırdı. Basın toplantısı yerine temel atma töreninde konuşmayı tercih etti. Halka hitap ettiği konuşmada da Balıkesir için yaptıkları ile mesajlarını verdi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, AK Partili Belediye Başkanlarının istifasına ilişkin soruya, "Şu an itibarıyla üç belediye başkanımız istifalarını verdiler. Şimdi üç belediye başkanımız daha var. Onlar da istifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. İlgili arkadaşlarımız görüşmelerini yaptılar ve şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin onlar da hazırlığı içerisindeler. Aksi takdirde, yine söylüyorum, gereği ne ise gereği yapılacaktır" sözleriyle yanıt vermişti.

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi kimdir?

Yorumlar47 yorum