BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  AK PARTİ

Erdoğan'ın istifasını istediği 5 isim temizlik başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu var' diyerek eleştirdiği AK Parti teşkilatlarında temizlik başladı. Erdoğan, İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 5 ilin başkanından istifalarını istedi.

Abone ol

AK Parti'de teşkilatta yapılacak değişimler için düğmeye basılırken, bir daha aday olmayacak il başkanlarının istifa ederek yerlerine yeni isimlerin atama yoluyla getirileceği öğrenildi. Böylelikle ilçe kongreleri, yenilenmiş il başkanı tarafından organize edilecek. İlk etapta 5 ilin il başkanının istifalarını vermeye hazırlandığı kaydedildi. Star gazetesinin haberine göre, önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında bazı büyükşehir il başkanlarının da olacağı bilgisi parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor.

VEKİLLERLE İSTİŞARE

İddiaya göre; AK Parti’de değişim süreci, önce ilçe başkanlıkları için yapılan detaylı çalışmayla start aldı. Değiştirilecek olan ilçe başkanlarının kimler olacağı, hem bölge milletvekilleri, hem ilin teşkilat başkanı, hem de ilçedeki ileri gelen STK’ların görüşleri doğrultusunda tespit edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantılarında detaylı şekilde masaya yatırılan kongre sürecinde değişimin en önemli ayağını ise hangi il başkanlarının değiştirileceği oluşturdu.

İSTANBUL VE İZMİR BAŞKANLARI DEĞİŞECEK

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, il başkanlarıyla ilgili kanaatlerini almak üzere tüm illerin milletvekilleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Ataş’ın üst yönetimle paylaştığı bilgilere göre ilk etapta 5 ilin il başkanının değiştirilmesi yönünde süreç başlatıldığı öğrenildi. Yozgat il başkanının bu kapsamda istifasını vermeye hazırlandığı kaydedildi. Ataş’ın, önümüzdeki hafta da özellikle büyükşehirler için sürdüreceği görüşmeler neticesinde hangi illerin il başkanlarının değişmesi gerektiğine yönelik genel bir kanaat ortaya konacak. İstanbul ve İzmir’in il başkanlarının da önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında olacağı, parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor.

Erdoğan: Teşkilatlarımızda metal eskimesi görüyorum

ÖNCEKİ HABERLER
Kenya'da aslanlar bir kişiyi parçaladı
İçişleri Bakanlığı açıkladı: 27 terörist etkisiz hale getirildi
Mersin'de gemiye baskın içinden çıkanlara bakın şok!
'Yeni devlet kuruyoruz' diyen Ogan'a Fatih Altaylı sahip çıktı
AK Parti harekete geçti! Hepsi tek tek analiz edilecek
Suudi Arabistan prensine suikast girişimi kral tahtı bırakabilir!
Bayram tatili 6 gün olmadan harekete geçtiler
Resmi nikâhta imam ve vaizlere yetki hazırlığı
Sevgilisine kurşun yağdırdı seken kurşunla öldü
Yalçın Topçu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
Yorumlar 17 yorum