BIST 1.451
DOLAR 8,30
EURO 10,10
ALTIN 489,87
HABER /  EKONOMİ

Erdoğan'ın çağrısına en çok onlar destek verdi

Ziraat Bankası Sapanca Şube Müdürü Sezgin, Erdoğan'ın, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması çağrısına ilişkin, "Türkiye’de bu çağrıya en çok destek veren ilçe Sapanca olmuştur." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasına yönelik çağrısına destek veren Sapanca halkı yaklaşık 20 kilo altını Ziraat Bankası'na yatırdı.

Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer'i makamında ziyaret eden Sapanca Ziraat Bankası Şube Yöneticisi Dr. Zafer Sezgin, Sapanca halkının çağrıya milli mesele olarak önem verdiğini ve sahip çıktığını söyledi.

Çağrıya Türkiye'de en çok destek veren ilçenin Sapanca olduğunu ifade eden Sezgin, "Bu başarıda Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer'in desteği kuşkusuz ki göz ardı edilmeyecek kadar fazla. Başkanımızın geçtiğimiz günlerdeki destek çağrısının ardından şubemize gelenlerin sayısı artmış ve Türkiye'de bu çağrıya en çok destek veren ilçe Sapanca olmuştur." diye konuştu.

Sapanca Ziraat Bankası Şubesinde yaklaşık 20 kilo altın toplandı
Yapılan görüşmede, ayrıca yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması çağrısına destek verilmesiyle Sapanca Ziraat Bankası Şubesinde yaklaşık 20 kilo altın toplandığı bilgisi verildi.

Bu tür girişimlerin ekonomiye büyük katkılar sağladığını belirten Yılmazer, ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Biliyoruz ki yastık altında duran altının kimseye faydası yok. Fakat ülke ekonomisine faydası büyük olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan çağrıya cevap verilmesi neticesinde, ekonomiye yeni kaynak yaratılırken, yastık altı altınlar riskten korunarak yüzde 100 devlet garantisinde saklanma imkanı da buldu. Çağrıya duyarsız kalmayan Sapancalı hemşehrilerimize, bu meseleyi milli mesele olarak kabul edip önemseyen ve Türkiye'de en çok destek veren ilçe olduğumuz için mutluyuz. Ülkenin gelişmesine katkı sağladıkları için Sapanca halkına tekrar teşekkür ediyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
TSK'dan hava harekatı! O teröristler öldürüldü
Turizimciler TÜRSAB'ta değişim istiyor!
MİT ve Emniyet'in ortak operasyonuyla yakalandı
Darbecilerin listesinde bulunan 3 general tahliye edildi!
DEAŞ'tan kurtuldu; Erkeklerden nefret ediyorum dedi
Türkiye'nin ilk müftü nikahı kıyıldı
İlk 'müftü nikahı' kıyıldı
Özel ders verdiği öğrencisine tecavüz iddiası
Kayınvalideden herkesi şoke eden sözler
Eşini kemerle döven koca için karar
Yorumlar 19 yorum