BIST 9.548
DOLAR 32,51
EURO 34,58
ALTIN 2.504,80
HABER /  EKONOMİ

Turizimciler TÜRSAB'ta değişim istiyor!

Güçlü TÜRSAB Platformu ve Değişim Hareketi Alanya'da bir araya geldi. Hasan Erdem, TÜRSAB'taki mevcut yönetiminin mutlaka değişmesi gerektiğini ifade ederken Firuz Bağlıkaya ise muhalefetin mevcut yönetime karşı birlikte hareket etme kararı aldığını söyledi.

Abone ol

Muhalefet cephesinin iki önemli ismi “Güçlü TÜRSAB Platformu” lideri Hasan Erdem ve “Değişim Hareketi” lideri Firuz Bağlıkaya, Alanya’da turizmcilerle bir araya geldi. Muhalefetin bölünmeyeceğini söyleyen Hasan Erdem, mevcut yönetimi eleştirdi kongrede oy kullanılmasını istedi.

Keşfet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeviker ve Bilal Korkmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen, 124 Acenta temsilcisinin katıldığı toplantının davetlileri arasında Side BYK Başkanı Ahmet Özden ile Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu da vardı. Bölge sorunlarının konuşulduğu yemekte sıkıntılarını dile getiren Alanyalı Acentacılar, dertlerini mevcut yönetimle paylaştıklarını, ancak hiçbir sonuç alamadıklarını söylediler.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda mevcut yöretimi eleştiren Hasan Erdem,üyelerin mutlaka oy kullanmalarını istedi, muhalefetin kesinlikle bölünmeyeceğini söyledi. İşte Erdem'in açıklamalarından satır başları:

“Kongreye gelin, oyunuzu kullanın. Bizim için hiçbir şey yapmayan yönetimi gönderin. Dil bilmeyen turizmciden TÜRSAB Başkanı olur mu? Müze biletlerinden %5’ler ile 40 milyon TL’mizi aldılar. Böl parçala yönet taktiği ile bizi kandırdılar. Biz Firuz Bey ile kararlaştırdık. İki dönemden fazla başkanlık olmayacak. Koltuğa yapışanları istirahate göndereceğiz. Firuz Bağlıkaya’ya çok teşekkür ediyorum. Muhalefet kesinlikle bölünmeyecek!” 

FİRUZ BAĞLIKAYA İSYAN ETTİ: ARTIK YETER

Göreve gelmeleri halinde gençlerin önünü açacaklarını söyleyen Firuz Bağlıkaya ise turizmcilere seslenerek mesleğinizi değiştirmek istemiyorsanız önce başkanınızı değiştirin diye konuştu. Bağlıkaya şunları söyledi:

“Artık yeter diyoruz! Dünyada gelişen trendlere hakim, çağın gerisinde kalmayan bir yönetim istiyoruz. Gençlerin önünü açacağız. Bizim mesleğimiz son derece onurlu bir meslek. Seyahat Acentacılığı vatana hizmettir. Çok önemli işler yapıyoruz. Cari açığı biz kapatıyoruz. Mesleğinizi değiştirmek istemiyorsanız, başkanınızı değiştirin.

"EŞ DOST TOPLANIP YEMEK YİYORLAR"

Muhalefetin nasıl birleştiğini soruyorlar. Hasan Erdem ile bu kararı almamız sadece 15 dakika sürdü. Çünkü dertlerimiz ve sorunlarımız aynı. Biz iki senede tüm vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bizim yirmi seneye ihtiyacımız yok.

Bir tek genişletilmiş ve şişirilmiş BYK toplantılarını biliyorlar. Eş- dost toplanıp yemek yiyorlar. Sadece seçim çalışması yapıyorlar. Bizimle ilgili hiçbir şey yapmıyorlar! Tur ve transfer yapamıyoruz. Bilet satamıyoruz. Hava yollarının internet sitelerinde Bilet Acentalarından daha ucuza satış yapılıyor. Öncelikle mesleğin içindekileri koruyacaksınız! Sizin işiniz bu meslekte belgesini almış insanların hak ve hukukunu korumaktır.” dedi.