BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan Zuckerberg'e destek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in Donald Trump'ın sözleriyle ilgili sözlerine destek verdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump'ın Müslümanlar ile ilgili söylediği sözler üzerine, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in yayınladığı mesajını değerli bulduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı açıklamada, "İslam'ın bir barış dini olduğunu, barış dini İslam'ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekelerinin, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlettiğini" belirtti.

"Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim."

Zuckerberg, Facebook'tan yayınladığı mesajında, "Şu an Müslümanlar diğer kişilerin yaptıkları şeyler yüzünden yargılanıyor. Eğer Facebook'ta çalışan bir Müslümansanız, Facebook'un kurucusu olarak, size güvenli ve barış dolu bir çevre yaratmak için çabalayacağımı bilmenizi isterim. Birbirimizin içindeki iyi şeyleri gördükten sonra, hep birlikte tüm insanlar için daha iyi bir dünya yaratabiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Aziz Sancar Nobel ödülünü böyle aldı!
Vakıf üniversitesinde silahlı kavga! Yaralılar var!
ABD ve Rusya'dan Suriye zirvesi
Barzani, HDP heyetiyle görüştü
Niğde'de savaş uçağı mı düştü asker bölgede
Aile hekimi sorgulama nasıl yapılır? Aile hekimim kim öğrenme ekranı
Yorumlar