BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,97
ALTIN 2.427,30
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan FETÖ'ye 15 Temmuz mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münazara Turnuvası'nda konuştu. Biat eden değil neye inandığını neyi savunduğunu bilen bir gençlik istediklerini söyleyen Erdoğan, bir kez daha özgürlük vurgusu yaptı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da kendilerini dev aynasında görenlere bu milletin en iyi cevabı verdiğini söyledi. Türkiye'nin kendisini yetiştirmiş gençlere ihtiyacı olduğunu belirten Erdoğan, bu gençlerin 15 Temmuz'da gözünü kırpmadan ülkesi adına canını dahi ortaya koyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen "İstanbul Meridyen Open '17 Uluslararası Münazara Turnuvası"nın ödül töreninde yaptığı konuşmada, uluslararası bir boyut kazanan bu turnuvanın düzenlenmesinde, bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

"İfade özgürlüğünü sadece kendi düşüncelerini ifade edilebilmesi olarak görenlerle elbette anlaşamadık" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü biz insanı eşref-i mahlukat olarak gören medeniyetin mirasçılarıyız. Biz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü diyen bu yaklaşımdan hareketle tüm insanlara saygı duyan bir anlayışa mensubuz. Böyle olduğu için de çoğulculuk ve özgürlükçülük konusunda en küçük bir sıkıntımız yok. Ülkemizin ve dünyanın her yerinde tüm farklı inanç, düşünce, meşrep gruplarıyla karşılıklı görüş alışverişimiz olmuştur.

"BİZE HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP BİR GENÇLİK LAZIM"

Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım.15 Temmuz gecesi gördük ki işte bu vasıflara sahip gençlik, gerektiğinde ülkesi ve milleti için, istiklali ve istikbali için gözünü kırpmadan canını dahi ortaya koyabilmektedir.

"KENDİLERİNİ DEV AYNASINDA GÖRENLER..."

Bu ülkenin geçtiğimiz 20-30 yıllık beşeri birikimine gözlerini dikenlerin, devşirdikleri kitleye bakarak kendilerini dev aynasında gördükleri anlaşılıyor. Milletimiz 15 Temmuz'daki duruşuyla bunlara dev değil, adeta sinek olduklarını göstermiştir.