BIST 9.722
DOLAR 32,52
EURO 34,80
ALTIN 2.430,64
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan FETÖ'cülere son dakika çağrısı! Artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda FETÖ'cülere seslendi. Erdoğan ''Ülkemiz içindeki ve dışındaki tüm FETÖ'cülere sesleniyorum artık sonunuz geldi. Gidecek yeriniz atacak adımınız kalmadı'' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında 15 Temmuz'da yaşanan olayları hatırlatarak ''asıl tehlike içimize sızmış düşmanlar. FETÖ terör örgütü son zamanların en son örneğidir diyerek FETÖ'cülere seslendi: Artık sonunuz geldi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

YAPTIKLARINIZIN CEZASINI ÇEKECEKSİNİZ: Asıl tehlike içimize sızmış düşmanlar. FETÖ terör örgütü son zamanların en son örneğidir. Önce 17-25 Aralık’ta sonra 15 Temmuz’da bu alçakları durdurduk. FETÖ’nün milletimize saldırısına değil de, aldığımız önlemlere darbe diyenler oldu. Devlet görevlilerini durdurmak için akılalmaz yöntemlere başvuruyorlar. Yaptıklarınızın cezasını parmaklıkların arkasında çekeceksiniz.

FETÖ'CÜLERE SESLENİYORUM: ARTIK SONUNUZ GELDİ: Ülkemiz içindeki ve dışındaki tüm FETÖ'cülere sesleniyorum artık sonunuz geldi. Gidecek yeriniz atacak adımınız kalmadı. Önünde sonunda elebaşınız da gelecek. Hemen her gün farklı ülkelerden FETÖ’ye operasyon için teklif alıyoruz. Mücadelemimiz kararlılıla sürecek.

PLASTİK POŞET TARTIŞMALARI: Son zamanlar bu plastik poşetler vb. birçok ürünlerle ilgili olarak bir savaş başlattık. Bunun 500 yıl-750-1000 yıl bunu toprak eritemiyor. Savaşımızı kararlı bir şekilde başlattık. Anacağım evde file dokurdu. File ile alışveriş yapar gelirdik. Bunun toprakla bir dostluğu var. O zamanlar bunlar kenevirden yapılırdı. Ülkemizde keneviri yok ettik. Kenevirden atlet, fanila dokunurdu. Çünkü teri emmesi çok farklı. Bize dost görünen düşmanlar ülkemden kenevir üretimini aldı. Biz keneviri ithal ediyoruz. Kenevire dayalı yapılması gereken şeyler varsa ithal ürünlerle yapılıyor. Gıda Tarım Bakanlığı bu konuda çalışmalara başlıyor. 

SEÇİM KAMPANYAMIZDA POŞET KULLANMAYACAĞIZ: Birilerinin bu işi başlatması lazımdı. Şu anda biz de bunun çalışmasını yapıyoruz. Güzel olacak, şık olacak. Birileri de kalkar yine naylon poşetlerle piyasaya çıkabilir. 31 Mart yerel seçimlerinin çok büyük önemi var. Arkadaşlara dedim ki '31 Mart kampanyasında biz file kullanalım, bez torba kullanalım.' Biz asla naylon poşet kullanmayacağız."