HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan eski yaveri için 'canbaz' çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'den tutuklu olan eski yaveri Ali Yazıcı'yla ilgili, 'Psikiyatrik bir vaka olduğuna dair raporlar uydurmuş.' açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan yaveri eski Albay Ali Yazıcı'yla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. FETÖ mensuplarının akla hayale gelmeyecek yollara başvurduklarını ifade eden Erdoğan, eski yaveri Yazıcı için "Benim kurmay subayım da o da ayrı bir cambaz. Psikiyatrik bir vaka olduğuna dair raporlar uydurmuş. Cezaevinden çıkabilmek için bunlara başvuruyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

"AKLA HAYALE GELMEDİK YOLLARA BAŞVURUYORLAR"

-Baktılar ki Türkiye'nin önünü bu şekilde de kesemeyecekler bu defa en alçak en hain yöntemi devreye soktular. Neydi o? 15 Temmuz gecesi ordumuzun içerisine yıllarca sinsice sokulup organize olmuş bir grup darbe girişimi başlattı. Milletimizle birlikte bu ihanet girişimini başarısızlığa uğrattık. Hukuk devleti ilkesinden taviz vermeden FETO ihanet çetesinin tüm mensuplarını adalet önüne çıkardık çıkarıyoruz.Mahkemeler yavaş yavaş sonuçlanıyor. FETO'cu alçaklar masumla suçluyu birbirine karıştırarak yürütülen operasyonların yapılan yargılamaların itibarını sarsmak için akla hayale gelmeyecek yollara başvurdular başvuruyorlar.

"BENİM KURMAY SUBAYIM AYRI BİR CAMBAZ"

-Benim kurmay subayım da o da ayrı bir cambaz. Psikiyatrik bir vaka olduğuna dair raporlar uydurmuş. Cezaevinden çıkabilmek için bunlara başvuruyorlar. Tabi avukatlarımız müdahale ettiler. Bunlar her şeyi yapar. Biz kuyumcu hassasiyeti ile bunları da birer birer ayrıştırarak suçluları hak ettikleri cezalara çarptırmak suretiyle mücadeleyi başarı ile sonuçlandıracağız.  

ÖNCEKİ HABERLER
AB'den süper bilgisayara 1 milyar avro
Karakoldan böyle kaçtı! Jandarma izini sürdü affetmedi
Murat Hazinedar'ın yerine kim başkan olacak? Sonuç belli oldu
Kremlin'den Rus büyükelçinin Türk Dışişleri'ne çağrılmasına yanıt
Kuaförde çalışan kızı öğreniyor annesi ise...
Itır Esen kimdir kaç yaşında Itır Esen evlilikleri ilk eşi kimdir?
Yorumlar 17 yorum