BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,57
ALTIN 496,81
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan Ereğli'de bin kişiye iş müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ereğli'de yeni bir istihdam müjdesi verdi. Ereğli Demir Çelik Fabrikasının 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulacak tesisle bin kişilik ilave istihdamın olacağını ifade etti.

Abone ol

Ereğli ilçesinde miting yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingde müjdeyi verdi.

Ereğli Demir Çelik Fabrikası’nın 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ereğli Demir Çelik Fabrikaları; ülkemizin önemli bir değeri olduğu kadar şehrimizin de en güçlü markasıdır. Şimdi buradan bir müjde veriyorum. Fabrikamız 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldı. Bu yatırımla fabrikamızın üretim kapasitesi artacak. Ereğli’den bin kardeşimize ilave istihdam imkânı ortaya çıkacak.

Savunma sanayiine destek olacak
Kendi demir çelik ürünlerimizin AR-GE çalışmaları için burada önemli bir merkez kuruldu. Kendi zırh çeliğimizin levhalarını bu çok önemli, savunma sanayimizde bizim için önemli bir adım. Kendi formüllerimizle ve uluslararası standartlarda Ereğli’de bunu üretmeye başladık. Böylece savunma sanayimizin önemli bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz.

Deneme üretimine başlandı
Fabrikamızda yeni bir galvanizleme tesisi inşa edildi. Deneme üretimine başladık. Önümüzdeki ayda açılışı yapılıyor. Bu tesis ülkemizin ithalatında 210 milyon liralık iyileşmeye vesile olacak. Bunları biz yapacağız. Alt yapısı noktasında dayanışma içinde olacağız. Birlikteliğimiz çok önemli. Önümüzdeki dönemde fabrikamızın şehrimize yaptığı katkıları artırarak devam edeceğine inanıyorum. " diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Fethullah Gülen'in kardeşi Salih Gülen, saklandığı evde ölü bulundu
31 Mart seçimleri sonrası inşaat sektörü yukarı yönlü bir hareket kazanacak
Gram altın 230'u buldu 19 Mart güncel altın fiyatları
Diyarbakır'da silahlar patladı! 1 kişi yaralı
Dolarda gergin bekleyiş devam ediyor işte 19 Mart kapanış rakamları
Çukur 101. bölüm ilk sahne: 4. sezon 9. bölüm
Yorumlar 1 yorum