BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan bomba FETÖ itirafçıları açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ itirafçılarıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ itirafçılarının iyi aldatmaca oynadıklarını savunarak, en tehlikeli olanın da bu açıklamalar olduğunu söyledi.

Bunların bir kısmıyla başbakanlık zamanında baş başa görüşmelerinin olduğunu belirten Erdoğan, "Şimdi itirafçı olarak söyledikleriyle Başbakan olduğum zaman bana söylediklerine baktığım zaman tamamen aykırı ifadeler. Bu oyuna asla gelmemek gerekiyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Yargıda Birlik Derneği üyeleri kabulünde konuştu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"MAĞDURİYET HENÜZ GÖRMEDİM"

"FETÖ'cülerin tasfiyesi, işleri zorlaştırmak bir yana kolaylaştırmış, hızlandırmış, rayına oturtmuştur. Vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler hep bu yöndedir. Bugüne kadar FETÖ'cülerin kamudan uzaklaştırılmasından dolayı aksayan bir iş, ortaya çıkan bir mağduriyet henüz görmedim, duymadım. Hatta yılbaşında İstanbul'da yaşanan terör saldırısının failinin yakalanmasında olduğu gibi, gerçekten çok zor ve takdir edilmeyi hak eden işlerin üstesinden başarıyla gelindiğini görüyoruz.

"EH TEHLİKELİ OLAN DA BU"

Şu anda içeride olanlardan çok iyi tanıdıklarım var. İtirafçı namıyla ortaya çıkıyorlar. Fakat bunlar doğru konuşmuyor. Bakın bunu açık söylüyorum. İtirafçı diyerek ortaya çıkarken bunlar, gayet iyi aldatmacayı oynuyorlar. En tehlikeli olan da bu. Çünkü bunların bir kısmıyla benim zamanında başa baş görüşmelerim olmuştur, Başbakanlığım zamanında. Şimdi itirafçı olarak söyledikleriyle Başbakan olduğum zaman bana söylediklerine baktığım zaman tamamen aykırı ifadeler. Bu oyuna asla gelmemek gerekiyor.

Bir terör örgütünün yargıda kurduğu etkinlik, burada bir sorun olduğuna işaret ediyor. Dolayısıyla yasama, yürütme, yargı erkleri arasındaki ilişkilerin demokratik bir anlayışla yeniden belirlenmesi Türkiye için kayıp değil, tam tersine büyük bir kazançtır.

"PKK VE FETÖ ORTAK ÇALIŞIYOR"

PKK terör örgütü ile bunlar (FETÖ) ortak, müşterek çalışıyorlar. Bugün bizim emniyet teşkilatımız içerisinde bunlar var mı, var. Silahlı Kuvvetlerimizin içinde bunlar var mı, var. Bunlar terör örgütlerinin işini ciddi manada kolaylaştırıyorlar ama her geçen gün eriyorlar, daha da eriyecekler veya terk edecekler.

Biz, hayatımızın hiçbir döneminde insanları peşin hükümle kategorize etmedik, buna göre davranmadık. Devletine, milletine, hükümetine, demokratik meşru siyasi kurumlara saygı duyan veya öyle gözüken herkese kapıları açık tuttuk. Hiç kimseye ve hiçbir gruba ne yargıyı ne de başka bir grubu peşinen asla teslim etmiş değiliz. Fakat bu örgütün (FETÖ) zihin dünyası ve organizasyon yapısı, her türlü iyi niyeti istismara müsait olduğu için adeta 'Saman altından su yürüterek' pek çok yerde güç temerküzüne girdiklerini gördük.

17-25 Aralık operasyonunu birileri ısrarla şahsi meselem olarak göstermeye çalıştı, hala da çalışıyor. Halbuki 17-25 Aralık operasyonu yargıyı ele geçirmeye çalışan bu örgütün (FETÖ) kendini inkar edilemez bir şekilde açığa çıkarmasının adıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ'a darbe son dakika Abud Mahho yakalandı
Fetullah Gülen'in ağlama krizlerinin nedeni ortaya çıktı
Selahattin Demirtaş 30 saat ifade verdi
İtalya'da korkutan deprem metro boşaltıldı
Vahşette sır perdesi aralandı 5.ceset bulundu
Bursa'da kadın balkondan aşağı böyle atladı o anlar görüntülendi
Yorumlar 23 yorum