BIST 1.441
DOLAR 8,44
EURO 10,23
ALTIN 497,79
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Alevilere sürpriz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Alevilere Muharrem ayı vesilesiyle iftar verecek.

Abone ol

Hükümet, Muharrem ayında Alevi Açılımı için adımlara ivme kazandırmaya hazırlanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Alevilere Muharrem ayı vesilesiyle iftar verecek. Bu iftar, yeni Cumhurbaşkanlığı binasının ilk davetlilere olarak da tarihe geçecek.

SARAYDA 'MUHARREM AŞI'

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada Erdoğan'ın pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 'Muharrem Aşı' vereceği belirtildi. Alevi inancına göre, dördüncü halife Hz. Ali'nin oğlu Hz.Hüseyin ve ailesinni Hicri takvimle Muharrem ayının ilk 10 gününde Kerbela'da katledilmesi nedeniyle Aleviler oruç tutuyor. Muharrem orucu, Aleviler için Kerbela'daki katliamın matemini temsil ediyor.

EN SON BAŞBAKANLIĞI DÖNEMİNDE İFTAR VERMİŞTİ

Erdoğan, en son başbakanlığı döneminde, Ramazan ayında Alevi kanaat önderlerine iftar yemeği vermişti. 22 Temmuz'daki iftar yemeğine, Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Cemal Canpolat, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Cengiz Hortoğlu, Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcivan katılmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Altın fiyatları güne nasıl başladı?
İp cambazı gökdelenler arasında gözleri bağlı yürüdü
Erdoğan'ı öfkelendiren görüntü!
Özgü Namal hakkında bomba iddia!
IŞİD'ten kan donduran infazlar!
İranlı komutandan ABD'ye gözdağı!
Davutoğlu'ndan iddialı seçim tahmini!
Sevgiliye dayağın cezası hapis oldu!
FT: Türkiye'de barış süreci tehlikede
3 Kasım Basın Özeti
Yorumlar 7 yorum