BIST 9.693
DOLAR 32,58
EURO 34,79
ALTIN 2.507,80
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'a şehir hastanesi için 600 gün sözü

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekkeköy'de yol üstünde kendisini bekleyen vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. "Samsun mitinginde de ifade ettiğim gibi 250 yataklı hastanemizin temelini atıyoruz" diyen Erdoğan daha sonra hastaneyi yapacak müteahhidi yanına çağırdı ve hastanenin 600 gün içinde teslim edileceği sözünü aldı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun mitinginin ardından havaalanına hareketi sırasında güzergahındaki Tekkeköy'de durdu. Buradaki kalabalığa selamlama konuşması yapan Erdoğan, "Samsun mitinginde de ifade ettiğim gibi 250 yataklı inşallah hastanemizin temelini atıyoruz" dedi.

Hastaneyi yapacak müteahhidi yanına çağıran Erdoğan, hastaneyi kaç iş gününde bitireceğini sordu. Müteahhidin 750 iş gününde bitireceğini söylemesi üzerine Erdoğan, "Bak başkan 600 gün diyor, sen 750 diyorsun. Şimdi bu akşam buradaki bu vatandaşlarıma senin ikramın kaç gün olacak?" diye sordu.

600 iş gününde teslimat sözü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, müteahhidin 'Tekkeköy'e 600 iş gününde hastaneyi teslim edeceğini' söylediğini aktararak, "Rabbim inşallah hayırlısıyla açılışını da bize nasip etsin. Açılışında da inşallah sizlerle beraber oluruz. Ya Allah, bismillah dedik. Allah kazadan, beladan muhafaza etsin, hayırlısıyla inşallah tamamlayalım" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'dan ilçeye kenevir fabrikası kurmasını istedi.