BIST 5.032
DOLAR 19,07
EURO 20,51
ALTIN 1.222,92
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan ve Trump telefonla görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD başkanlığına seçilen Donald Trump ile telefonla görüşecek. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre ikili arasındaki telefon görüşmesi dün saat 23:00'da gerçekleşti.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD başkanlığına seçilen Donald Trump ile telefonla görüşecek. İkili arasındaki telefon görüşmesi Türkiye saati ile dün 23:00'da gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanmasından dolayı tebriklerini ilettiği Trump'a, üstleneceği görevde başarılar diledi.

Türkiye ve ABD'nin karşılıklı saygı, müşterek çıkarlar ve ortak değerler temelinde buluşan iki müttefik olduğuna dikkati çeken Erdoğan, önümüzdeki süreçte ikili ilişkilerin hep birlikte daha da güçlendirileceğine inandığını ifade etti.

Samimi bir atmosferde geçen telefon görüşmesinde Erdoğan ve Trump, ikili ilişkileri daha da geliştirmenin yanı sıra başta terörle mücadele olmak üzere, bölgesel ve uluslararası konularda iş birliği hususunda kararlılıklarını da vurguladı.

TWITTER HESABINDAN TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, "45'inci ABD başkanı seçilen Donald Trump'ı tebrik ediyorum ve ilişkilerimizi daha da güçlendireceğimizi ümit ediyorum." ifadelerine yer verdi.