BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Erdoğan talimat verdi 3 ilde hayata geçirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetimde genç isimlere fırsat verilmesi talimatı üzerine AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca, devam eden kongre süreci kapsamında 3 ilde 30 yaş altında isimlere kadın kolları il başkanlığı görevi verildi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Gençlere öncelik verin" talimatı üzerine AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca yönetimde 30 yaş altındaki kadınlara görev verildi. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, kadın kollarında devam eden kongre sürecine ilişkin "Temel prensibimiz, yönetim kadrosunun üç katı kadar yönetime insan kaynağı oluşturmak." dedi.

Katılımcıların öz geçmişlerini aldıktan sonra birebir mülakat yaptıklarını aktaran Çam, il ve ilçeler için en uygun ekipleri seçmeye gayret ettiklerini söyledi.

Mevcut kadroda enerjileri yüksek, saha çalışmalarında başarılı isimler ile devam edeceklerini bildiren Çam, "Kongreler yenilenme ve tazelenme süreçleridir. Saha çalışmalarını çok iyi bilen, teşkilatta başarılı olmuş arkadaşlarımızdan saha ve teşkilat uzmanları adı altında farklı bir grup oluşturduk. Onun dışında, yönetim kadrolarımızda yer alacak yöneticilerimizi de mülakatlarla seçiyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla başlayan AK Parti'nin gençleşme hedefine işaret eden Çam sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kadın Kolları'nda da biz bu hedefi tutturmaya çalışıyoruz. Hem ana kademelerimize yüzde 30 kadın aday veriyoruz hem de gençlikten yetişmiş olan, 30 yaşını doldurmuş kızlarımızı da kendi yönetimimize alıyoruz. Bunun dışında il ve ilçelerimizde üniversitelerimizden yetişmiş 30 yaşın altında kızlarımızı ilçe başkanları ve il başkanları yapıyoruz. Şu ana kadar 3 ilimizde 30 yaşın altında, 28, 27 ve 26 yaşlarında 3 arkadaşımıza görev verdik. Seçilme yaşını 18'e indiren bir parti olarak biz de Kadın Kollarımızda gençlerimizin başarılı olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kırklareli, Kırıkkale ve Nevşehir'de son yaptığımız atamalarda 30 yaş altındaki kadınlarımıza da görevlerini verdik. Yönetimlerimizi de gençleştirerek, siyasete kadınları hazırlamak en büyük gayemiz."

30 BİN KİŞİYLE BİREBİR GÖRÜŞME:  Kadın Kollarında bir gençleşme süreci başlattıklarını dile getiren Çam, partisinin son MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu anlamda çalışmalarını sunduklarını ve Erdoğan'ın bunu memnuniyetle karşıladığını anlattı.

Türkiye mozaiğini AK Parti yönetim kadrolarını görmeyi amaçladıklarını ifade eden Çam, 2019 seçimlerine güçlü, hazır bir Kadın Kolları teşkilatı kurmayı hedeflediklerini bildirdi.

Şu ana kadar 30 bin kişiyle birebir görüşmeler gerçekleştirdiklerini aktaran Çam, 222 kongreyi tamamladıklarını, 475'in üzerinde kongrenin planlamasını yaptıklarını söyledi.

Aralık ayı sonuna kadar ilçe kongrelerini bitirmeyi planladıklarını dile getiren Çam, nisan ayı başında il kongrelerini bitirdikten sonra saha çalışmalarına yoğun bir şekilde başlayacaklarını kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz kimdir hayatı intihar mı etti
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Lüks araçtan 'cephanelik' çıktı
Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz kimdir neden öldü intihar mı etti
Toprağın altından su üstünden bal akıtacağız
Beyoğlu'nda 3 katlı bina kül oldu!
Terör şüphelisi Emniyet binasından atlayıp canına kıymıştı! Sırrı ortaya çıktı
Emre Uslu'dan skandal 'vatan satılabilir' tweeti
NASA'dan bir ilk roket ve kapsül aynı anda
Suudi Arabistan'da bir yasak daha kalkıyor!
Yorumlar