YAZARLAR

Erdoğan ne diyor, Kızılay Başkanı ne yapıyor?

Kerem Bey ve arkadaşlarının bir masanın etrafında dolardan vazgeçmediğini, Karsaklar firmasıyla iyi niyetli bir sabit kur anlaşması yapmak istediklerini hem vallahi hem billahi dün öğrendim. Hem de bizatihi Kerem Bey'in kendisinden.

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bir çağrı yapıyor,milli seferberlik ilan ediyor, Türkiye'ye karşı başlatılanekonomik savaşa karşı milletine sığınıyor. 2016 yılında daaynı çağrıyı yapmıştı Erdoğan"Dolardan uzakdurun" demişti bize... Bu ülkenin insanı daErdoğan'ın bir dediğini iki etmedi bugüne kadar, dikdurdu FETÖ'ye, Trump'a... bilimum Türkiye düşmanlarına karşıcanı pahasına diklendi. 

Türkiye'nin ekonomik savaştan muzafferçıkmasının nedeni ahalinin Erdoğan'ı dinlemesindenkaynaklanıyor. Erdoğan inandı, millet de ona inandı veGezi'den beri kazandığımız zaferlerortada. 

Twitter'da beni tetikçilerinin önüneatıp türlü küfüre ve hakarete maruz bırakanKızılayBaşkanı Kerem Kınık'a benim söylediğim budur. Millet elindekiavucundaki dövizi zarar etme pahasına bozdururken, senin dolaraşkın niye sürüyor ey Kerem Kınık? Trump'ınTürkiye'nin üzerine mermi olarak boşalttığı dolardan niyevazgeçmiyorsun hâlâ? Senden önceki dönemde yapılansözleşme neticede bir kâğıt parçası değil mi? Bu kadar zor mu osözleşmeyi yırtıp atmak ve yenisini TL ile yapmak?

Tayyip Erdoğan"dolardan vazgeç"diyor
Kerem Kınık, 2017 yılında kiracısıyla yaptığı dolarpazarlığını anlatıyor bana. Orhan Karsak, 2.7demişte, kendileri 3 bilmem kaç demişte... 

Kızılay Başkanı, şahsi ve çevresel çıkarkarşılığında yazdığımı iddia ediyor. OrhanKarsak'ın arkadaşım olmadığını söylemiyorum sayın Başkan,el hak arkadaşımdır, dostumdur,ağabeyimdir... Dün de yazdım, Orhan Karsakarkadaşım değil, bu ülkenin insanı, senin müşterin, kiracın...dolar çilesi yaşattığın bir iş insanı... Orhan Karsak birörnek, binlerce iş insanı var böyle... Arkadaşım olduğu içinyazmadım yani... Anladın mı sevgili Başkan, hemKızılay'ın AVM'sinde hem de diğer AVM'lerde...böylesi mağdur edilen yüzlerce iş insanı var... 

Bu arada, bir masanın etrafında Çarşamba günü(Başkan Pazartesi yazmış klavyesi sürçtü herhalde.)Karsaklar firmasıyla "iyi niyetli" bir toplantıyaptıklarını ve konuştuklarını söylüyor Kerem Bey...Günahıma girmiş, (hakkım helaldir) bunu bilmeme rağmen iki yazıyazmışım.

Kerem Bey ve arkadaşlarının bir masanın etrafındadolardan vazgeçmediğini, Karsaklar firmasıyla iyi niyetli birsabit kur anlaşması yapmak istediklerini hem vallahi hembillahi dün öğrendim. Hem de bizatihi KeremBey'in kendisinden. 

Yazdıkları twitter'da öylece duruyor!

Bilmediğim bir şey daha varmış; Orhan Karsakdolar çığlığı atarken, meğer öteki tarafta kiracılarınınümüğünü dolarla sıkıyormuş:

- El cevap Orhan Bey:
- Biz kuru 4.4 olarak sabitledik. Ortalama dolar bazında yüzde 40'ayakın kira indirimi de yaptık. Kızılay, doları TL'ye çevirmişolsaydı, biz de kiralarımızı TL olarak uygulardık. Yarın TL'yedönelim, biz de kontratlarımızı yenileyip, TL'ye devamederiz. 

Var mısınız sayın Başkan? 

Özeti şu:
Başkan işin aslını biliyor aslında.
Yapması gerekeni de...
Ağırdan alması yanlış... ayak diretmesi yanlış. Yapılacak tek şey,Erdoğan'ın sözünü dinleyip, dolardanvazgeçmek. 
Nokta!

Not: Başkan Kerem Kınık en çok onu Trump'abenzetmeme kızmış ve alınmış... Kızma başkan, farkını koy ortaya,hemen bugün dolardan vazgeçersen aradaki farkı sen degöreceksin.

Not: İnternethaber Yayın Grubu olarakyıllardır Kızılay'la çalıştık, düne kadar çalışıyorduk. Fitne vefesat erbabı bazı kimseler, Kızılay'dan istediğimizi koparmak içinböyle bir yazı yazdığımı sağa sola etiketliyor. Kızılay'la ticariilişkimiz vardı, Başkan Kerem Kınık dün itibariyle buna sonverdi. Bunu da böyle bilesiniz... 

Not: Yazdıklarım kişisel değil. Hedefimde KeremKınık'ın olması söz konusu değil. Dolar aşkına tutulmasının nedenide Kızılay'ın menfaatinden kaynaklanıyor. Şahsına yönelik değilyazdıklarım, uygulamalarınadır her kelâmım. Çağrılarıişitmemesinedir, dürüstlüğüne, başarısına sözümyoktur. 

Yorumlar16 yorum